Ahoj Kubo, jaká je po skončení základní části nálada v týmu?

Poslední utkání základní části pro nás bylo dost hořké, ale rozhodně by nám to nemělo ubrat na dobrém pocitu z dlouhodobé základní části. Nasbírali jsme v průměru 2,3 bodu na jedno utkání, což je slušné číslo. Trochu nás mrzí, že jsme neurvali body v utkáních s lídry soutěže, ale co se nestalo teď, může přijít v Play-Off. Naopak jsme pravidelně poráželi týmy pod námi, což nám zabezpečilo s předstihem TOP 4 a nemusíme hrát předkolo. Osobně mě ale těší, jak se tým v sezóně posouval. Oproti loňské sezóně, kdy jsme ve většině utkání hráli ze zatažené obrany, jsme letos hráli atraktivní nátlakový florbal, což muselo bavit nejen hráčky, ale i diváky.

Do Play-Off postupujete ze 4. místa. Splnily holky tvé očekávání směrem k základní části?

Určitě jsme věděli, že chceme být do 4. místa, což se nám s předstihem povedlo. Před posledním kolem jsme byli dokonce třetí, ale nakonec je to jedno. Play-Off je stejně kdo z koho. Musíme uznat, že Židenice a Třinec jsou zkušenější týmy a zaslouženě nám tak v dlouhodobé tabulce utekly.

V zápasech je určitý tlak a určitá odpovědnost jak na hráče, tak i na samotné trenéry. Jak ty konkrétně pracuješ s emocemi?

Zdravá nervozita k utkání patří stejně tak jako emoce. Patřím spíš mezi klidnější trenéry, v nichž to občas bouchne. Konkrétní cestu, jak se dostat zpět na vlnu klidu ale nemám. Spíš to přijde samo. Pomáhá mi ale, koukat se v daném utkání stále dopředu a hodit to, co už nemůžeme změnit, za hlavu. V utkáních s elitními týmy jsme občas až moc nervózní, což se musíme pokusit změnit a hrát ve větší pohodě.

V průběhu sezóny se k tobě přidala jako asistentka trenéra Pavlína Nováková. Jak se to zrodilo?

Páju jsme požádali, aby odtrénovala utkání se Rtyní v době, kdy jsem byl na švédské Gothii. Vše se tak zrodilo zde. Tým projevil velký zájem o to, aby se k nám Pája přidala trvale, za což jsem byl rád. Poté už jsme se domluvili velmi rychle.

Co příprava na vyřazovací boje? Co je potřeba změnit, a co je naopak silná stránka týmu?

Aktuálně máme týden volno, ať se hráčky dají do pořádku jak po psychické, tak po fyzické stránce. Následně nás čekají dva přípravné týdny na osmifinále Play-Off, z čehož v tom druhém už budeme znát svého soupeře. Musíme zapracovat zejména na přesilovkách, a také na důrazu v předbrankovém prostoru. Tyto dvě věci budou jedním z klíčových faktorů. Jako silnou stránku týmu vnímám vítěznou mentalitu a velkou bojovnost, o kterou se budeme chtít opřít.

S jak širokým kádrem pro Play-Off můžete počítat?

Play-Off odehrajeme se 14 – 16 hráčkami za předpokladu, že se nám budou vyhýbat nemoci a zranění. Bedlivě také budu sledovat dění v extralize žen, kde máme Elišku Willmannovou a Kristýnu Černou, které by případně za určité konstelace mohly naskočit a pomoct, ale to spíše až v případném čtvrtfinále.

Jaký je vůbec tvůj cíl v Play-Off? Je reálný postup do Extraligy žen?

O postupu se nebavíme, ale samozřejmě je to sport a může se stát cokoliv. Spíše jsme ale naladěný na vlnu, kdy chceme jít sérii od série, sbírat důležité zkušenosti a napínavé zápasy si pořádně užít. Zároveň víme, že chceme minimálně zopakovat loňský výsledek a třeba ho posunout o kus dále.

Máte v průměru druhou nejvyšší návštěvnost na zápas. Co říkáš na vaše fanoušky?

Fanoušci, kteří na nás chodí, jsou fantastičtí a především slušní, což není vždy a všude pravidlem. Dodávají nám spoustu energie, což je na domácím hřišti vždy důležité. Tímto bych jim chtěl poděkovat, a také je pozvat na osmifinálový duel, který odehrajeme 11. března.

V osmifinále Vás čeká někdo z dvojce Aligators/Přerov. Favoritem předkola jsou určitě Aligátorky. Jak bys zhodnotil tento tým?

I přesto, že jsme oba soupeře v obou letošních utkáních porazili, tak se nebude jednat o jednoduchou sérii. V předkole samozřejmě favorizuji Aligátorky a tuším, že postoupí. Případná série s nimi bude velmi vyrovnaná a budou rozhodovat maličkosti. V týmu Aligátorek je spousta zkušených hráček a pojede se na 120%.