Po měsíční výpomoci v Pardubicích se do kádru A-týmu vrací kanonýr Tomáš Kucharič. V době, kdy jsou jeho znojemští spoluhráči již několik měsíců bez zápasové praxe, vzal za vděk zahrát si nejvyšší soutěž Livesport Superligu. Během prosince stihl odehrát šest utkání, v nichž se jednou zapsal mezi střelce. Jak hodnotí krátké angažmá v pardubickém dresu?

Ahoj Tomáši, po měsíční výpomoci v Livesport Superlize jsi zpět. Jak hodnotíš své působení v týmu Sokoli Pardubice?

Musím poděkovat vedení Sokolů za to, že jsem mohl trénovat a zahrát si opět superligová utkání. Střelecky jsem sice nijak neexceloval, ale celkově své působení hodnotím pozitivně. Získal jsem mnoho nových zkušeností, měl možnost poznat nové lidi a poznat jak funguje jiný klub. Hlavně jsem měl možnost měsíc naplno trénovat a hrát v době kdy moji spoluhráči jsou z důvodu krizových opatření už prakticky tři měsíce bez tréninku v hale.

Z šesti zápasů jste v prosinci vybojovali jen 4 body do tabulky, bylo to málo?

Tak Chodov a Mladá Boleslav jsou soupeři, se kterými by byl zisk bodů určitě překvapením. Rozhodně mě mrzí, že se nepovedlo bodovat v domácím zápase s Ostravou a v televizním utkání s Hattrickem Brno. V obou utkáních, která jsme prohráli shodně 4:6, se bodovat dalo. Pardubice jsou prakticky ve stejné pozici, v jaké bylo Znojmo při svém působení v superlize a každý bod je pro ně nesmírně důležitý.

Jsi rozeným kanonýrem, přesto jsi skóroval jen jednou. Čím to, že se ti v pardubickém dresu tolik střelecky nedařilo?

Pro mě bylo dost složité naskočit do ligových utkání po nějakých čtyřech trénincích. Než se hráč sehraje s novými spoluhráči, naladí se na stejnou notu , zvykne si na novou roli a zapadne do systému určitě nějaký čas trvá.  Cítil jsem, že by se to postupně zlepšovalo, ale necelý měsíc je dost krátká doba na to, aby si všechno sedlo.

Jak jsi zvládal náročné dojíždění?

Dojíždění bylo hodně náročné. Musel jsem si vybrat všechnu zbývající dovolenou, abych mohl do Pardubic dojíždět. Cesta na trénink mi trvala skoro dvě a půl hodiny. Když byla mlha a náledí, tak i déle. Potom dvě hodiny trénink a cesta sta domů. To vše třikrát týdně a o víkendu cesty na utkání. Celkem jsem najezdil téměř 5000 km.

Je něco, co tě během krátkého působení ve městě perníku překvapilo?

Určitě mě překvapilo s jakým nasazením a v jakém tempu probíhají v Pardubicích tréninky.

Restart první ligy v dresu Laufenu je stále v nedohlednu, budeš alespoň nadále sledovat a fandit Pardubicím v superlize?

Utkání a výsledky Pardubic sleduji a klukům přeji, aby skončili v superlize co nejlépe a neměli starosti s udržením se v superlize. Sleduji ale i výsledky a utkání ostatních týmů jako třeba Tatranu, kde je Fríďa a Paňas se Šindou nebo moje oblíbené Vítkovice.