Ty lze zakoupit v kanceláři florbalu u Jana Šťastníka (tel. 777 759 661). Pokud nějaké vstupenky zbydou, budou také k dispozici na pokladně přímo v hale před samotným utkáním.

Utkání bude speciální pro všechny hráče, ale dvě z osobnosti z řad Tatranu Střešovice zcela vyčnívají. Kormidlem Tatranu bude točit hlavní trenér Milan Fridrich a vrásky obráncům České Lípy bude přidělávat jistojistě chytrý útočník Martin Šindelář. Oba znojemské rodáky jsme vyzpovídali v našem rozhovoru. Na co se těší a jak se připravovali na ono výjezdní utkání?

Ahoj, utkání Tatranu a České Lípy ve znojemské hale se nezadržitelně blíží. Jak se na utkání těšíte a co pro vás znamená?

Milan Fridrich: Na znojemskou halu a atmosféru se velmi těším. V té záplavě utkání je to příjemné osvěžení a větší motivace se tady ukázat.

Martin Šindelář: Domů se těším. Bude to pro mě dost speciální, jelikož jsem doufal, že si ve Znojmě ještě někdy zahraju a je to tady.

V utkání vyzvete Českou Lípu a vše nasvědčuje tomu, že jste jasným favoritem utkání. Připravujete se na tento sváteční zápas nějak speciálně?

Milan Fridrich: Nás tento týden čekají tři zápasy a zatím nemáme rozpracované jednotlivé detaily tohoto zápasu. Z hlediska přípravy týmu, ta příprava bude standardní. S rolí favorita počítáme a zároveň musíme mít velký respekt k výsledkům soupeře v letošní sezóně.

Martin Šindelář: Utkání s Lípou jsou většinou dost tvrdá a nepříjemná, takže se na tohle musíme připravit. Jelikož nestihneme tento týden moc potrénovat kvůli dvěma vloženým utkáním, tak to bude o něco náročnější.

Jak probíhala příprava v posledních týdnech, kdy probíhalo Mistrovství světa?

Milan Fridrich: To bylo náročnější období, neboť řada hráčů pouze trénovala a neměla možnost hrát zápasy a naopak reprezentanti měli to zatížení extrémní nejen po fyzické stránce. Snažili jsme se co nejvíce zachovat velkou kvalitu a tempo tréninků, což věřím, že se podařilo. Pomáhá i to, že řada hráčů nastupuje na střídavé starty v 1. lize, jako třeba právě ve Znojmě a také juniorské lize, které normálně probíhala dál.

Martin Šindelář: Já reprezentační pauzu využil na krátkou dovolenou a poté se vrátil do klasické tréninkové rutiny. Samozřejmě jsem záviděl klukům, kteří díky střídavým startům mohli pomoci Znojmu v 1. lize, ale to já už svým věkem bohužel nemohu.

Co se vám jako první vybaví, když si představíte halu ve svém domovském Znojmě?

Milan Fridrich: Neuvěřitelně příjemná atmosféra a ty emoce, které jsem s týmem během postupu do superligy a prvního roku v superlize zažil - to prostě na mě dýchá pořád a vždy to na mě znovu trochu padne, když do haly vstoupím. Jednoduše skvělé 2 roky, které nikdy nezapomenu.

Martin Šindelář: Spousta a spousta zážitků. Těžko vypíchnout jednu věc. Nejčastěji se vracím ke vzpomínkám na první superligovou sezónu a samozřejmě samotný postup. Fanoušci nám vytvářeli skvělou atmosférou na utkáních, na kterou nejde zapomenout.

Proč by si neměl žádný znojemský fanoušek nechat ujít utkání vašeho Tatranu?

Milan Fridrich: Věřím, že těch lákadel je více. Hrajeme se soupeřem, který nám byl tehdy se Znojmem překážkou v cestě do superligy, v jehož zápasech často padá spousta branek. Řada osobností spojených se znojemským florbalem - Šinda, Paňas, ale i kluci, které teď často vidí ve znojemském dresu - Bob Piskáček, Ondra Sádlo, Vojta Kún, Jonáš Kreysa a další nadějní junioři. No a pak hlavně čerstvé vicemistry světa z MS ve Švýcarsku. Hlavně věřím, že předvedeme kvalitní florbal a dostaneme trochu diváky do varu.

Martin Šindelář: Věřím, že předvedeme pěkný florbal, který nás v letošní sezóně zdobí. Předvedou se na znojemské palubovce vicemistři světa, kteří svoji hrou rozdávají radost. Těším se na klasickou znojemskou atmosféru, ať mi pak kluci v týmu mohou závidět, kde jsem to vyrůstal.