Na začátku sezóny hledal tým ten správný rytmus a z úvodních sedmi duelů zvládl zvítězit jen ve dvou případech. Následně přišla vydařená pasáž, kdy starší žákyně zvítězily třikrát ze čtyř utkání. Povedené období dokázaly také podtrhnout vítězstvím na Buldočkami z Brna, které celou sezónu suverénně opanovaly. O pořadí v celkové tabulce nakonec rozhodl až poslední zápas, kdy tým Laufenu zvítězil 6:1 nad Zlínem a zajistil si tak 3. místo v tabulce!

Z pohledu individualit se nejvíce dařilo Elle Endlové, která skončila čtvrtá v tabulce produktivity celé soutěže, když nastřílela úctyhodných 25 branek v pouhých 14 utkáních, což ji pasovalo do role třetího nejlepšího střelce soutěže. Příliš pozadu nezůstala ani celkově osmá Karolína Kundrátová, jenž je věkově stále mladší žákyně. Pozici třetí hráčky v kanadském bodování týmu patří Františce Klaudingerové, která k 10 brankám přidala také 9 asistencí. Tým tak má do příští sezóny rozhodně na čem stavět. V posezónním rozhovoru jsme si krátce popovídali s trenérem Miroslavem Kuřitkou a kapitánkou Ellen Rygrovou.

Ahoj Miro, jak hodnotíš uplynulou sezónu?

Ahoj, rozhodně kladně. Jednalo se o moji první sezónu u čistě dívčího týmu. Myslím, že jsme si k sobě s holkami našli rychle cestu od samého začátku. Děvčata celou sezónu dřely a nevzdaly ani jeden zápas, i když nás v určité části sezóny trápily zranění. Rozhodně jsme v žádném zápase nehráli druhé housle a často zápas rozhodovaly jen drobnosti. Každý zápas byl znát progres. Když si vybavím začátek sezóny a porovnám to s týmem, který teď ukončil sezónu, musím před děvčaty smeknout za to, jaký pokrok udělali. Rád bych touto cestou pochválil všechny svoje hráčky!

Na čem je dle tebe potřeba zapracovat v další sezóně?

Musíme se soustředit na fyzickou přípravu, pilovat základy a rozvíjet herní činnosti jednotlivce. Rozhodně máme na čem stavět.

U starších žákyň mas za sebou první sezónu. O čem především je trénování této kategorie?

Hlavně o komunikaci a individuálním přístupu. Dívčí kategorie jsou specifické, ale o to víc mě práce s nimi baví a naplňuje.

Ellen, jak bys zhodnotila sezónu jako kapitánka, která přestupuje do kategorie dorostenek?

Letošní sezónu, pro mě poslední v týmu starších žákyň, hodnotím pozitivně. Do týmu přišly nové hráčky a trenérské otěže převzal nový trenér. V průběhu sezóny se z nás pod vedením pana trenéra Kuřitky, stal sehraný tým. Za největší úspěch sezóny, vedle 3. místa v tabulce, považuji výhru nad týmem Bulldogs Brno.

Co konkrétně tobě přinesla poslední sezóna v kategorii starších žákyň?

Poslední sezona pro mě znamenala nejen zlepšení mých florbalových dovedností, ale také organizačních schopností. Myslím si, že je budu moci zúročit a dále rozvíjet i v kategorii dorostenek, do které nyní přecházím.