Dva dívčí týmy TJ Znojmo LAUFEN CZ se vydaly do dalekého Göteborgu na největší mládežnický turnaj na světě. Znojemské barvy reprezentovaly týmy starších žákyň a dorostenek. Do Švédska se vydaly hned na Nový rok a od 3. do 6. ledna sbíraly další cenné zkušenosti, když poměřily síly se švédskými a norskými celky.

Starší žákyně odehrály v základní skupině 5 utkání, ze kterých vytěžily tři vítězství. Zdolat se jim podařilo například Varlu IBK, IBF Falun nebo IBK Lund. Nakonec o jediný bod jim utekl postup do Play-Off A a musely bojovat v Play-Off B, což je dá se říci vyřazovací pavouk o umístění. V Play-Off B se starším žákyním vedlo dobře, když v osmifinále vyřadily švédský celek IK Stanstad 3:0 a ve čtvrtfinále následně FBC Kalmarsund poměrem 7:1! Jejich tažení turnajem ukončilo až v semifinále Play-Off B, ve kterém podlehly týmu IBF Älvstranden 2:6.

Dorostenky čekala skupina o pěti týmech a rovněž i ony musely skončit v základní skupině do 2. místa, aby měly šanci zabojovat v Play-Off A. Jejich první hrací den přinesl tuhé boje, v nichž po dobrých výkonech uspěly. Silný celek IK Jönköpings přetlačily poměrem 3:2 a ve večerním utkání zvítězily nad švédským Malmö 3:1. Druhý hrací den byl zcela v režii znojemských dorostenek, které si se svými soupeřkami poradily vysoko 9:0 a 10:0. Plný počet bodů tak znamenal 1. místo ve skupině a postup do Play-Off A! Nyní už se hrálo vyřazovacím způsobem a proti dorostenkám se postavil tým IBK Lund. Švédský tým prokázal svoji kvalitu a po výsledku 4:1 si vybojoval účast mezi čtyřmi nejlepšími týmy kategorie Girls 16. Dorostenky tak byly vyřazeny jeden zápas od medaile a skončily na celkovém 5. místě!

Florbal Znojmo se však podílel ještě na jednom úspěchu! Brankář Jakub Pechura se turnaje zúčastnil v barvách Tatranu Střešovice, s nimiž celý turnaj vyhrál a získal zlatou medaili. Navíc byl pořadateli turnaje vyhlášen nejlepším brankářem kategorie Boys 15!

„Turnaj byl pro všechny hráčky dobrou zkušeností, sehráli jsme dostatek utkání se soupeřkami, které nemůžeme běžně potkat. Pro holky to byl jistě zážitek, už jen díky florbalovému prostředí, které ve Švédsku panuje“, řekl stručně trenér starších žákyň David Kučera.