Starší žáci Black vedení trenérem Jakubem Martinkem zakončili sezónu v Jihomoravské lize na 8. místě tabulky z celkových 15 mužstev. Starší žáci totiž zvolili cestu prokousávání se z posledního koše do vyšších pater. Po nezdařeném prvním dvojutkání sezóny musel tým setrvat ve 3. koši i pro následující dva turnaje, ale pak rozjel parádní sérii 8 vítězství v řadě! Po postupu do 2. koše zvítězil nad silným Hattrickem Brno i Zlínem a po dalších výhrách nad Otrokovicemi a Hornets Brno postoupil bez ztráty kytičky do 1. koše. Ten bohužel kolidoval po Novém roce s turnajem ve Švédsku, kdy téměř všichni hráči absentovali, a tak následoval sestup zpět do 2. koše. V něm následovaly dvě výhry a dvě prohry, a tak starší žáci setrvali pro poslední čtyři zápasy ve 2. koši, v němž se jim dařilo a připsali si 3 výhry a jedinou porážku. Celkově dokázali mladí Laufeni 15x zvítězit a 9x odešli ze zápasu poraženi.

Starší žáci Green byli přihlášení do Jihomoravského přeboru a čekal je stejný košový systém, v němž bojovalo také 15 různých družstev. Tým Green zakončil sezónu na 9. místě s vyrovnanou bilancí výher a proher. Hráči trenéra Jana Zerbsta si připsali 10 vítězství, stejný počet porážek a pravidelně střídali účast ve 2. a 3. koši. S několika týmy, které skončily v konečné tabulce nad nimi, ale dokázal tým Green odehrát krásné vyrovnané zápasy. S pátým Hattrickem Brno Blue podlehl dokonce až v nájezdech a tým Mikulova přehrál poměrem 6:4. Celý tým v čele s trenérem dělal během uplynulé sezóny velké pokroky i na vzory tomu, že někteří hráči s florbalem stále teprve začínají.

Kanadské bodování týmu Green ovládl David Doležal s 23 kanadskými body. Stejně tak jako on dokázali vstřelit 10 branek v sezóně Jakub Vlček a Jakub Žižka, který to ovšem stihl za pouhých 11 utkání. Nejproduktivnějším hráčem týmu Black byl Jiří Jedlička se 44 kanadskými body ve 22 utkáních. O lídra ve statistice branek se pak podělil s Jakubem Votavou, když oba nastříleli 25 branek. Přes hranici 20 gólů se dostal ještě Mikuláš Mareš a za zmínku stojí také porce 19 branek Matyáše Přibila nebo 18 asistencí Václava Veleby. Pochvalu však zaslouží krom všech hráčů také všichni 4 brankáři starších žáků, jimiž byli Filip Štraus, Tomáš Votava, Jiří Paul a Tomáš Hrdina.

Právě kanonýra Jakuba Votavu jsme vyzpovídali v dalším posezónním rozhovoru.

Ahoj Jakube, jak hodnotíš uplynulou sezónu?

Dobrý den, uplynulou sezónu, která byla vlastně moje první kompletně odehraná, hodnotím určitě kladně. S ostatními kluky jsme vytvořili skvělou partu a dařilo se nám hrát vyrovnané zápasy s mnoha silnými týmy. Dvakrát se nám podařilo dostat do prvního koše, a to beru jako velký úspěch.

Na co budeš nejraději vzpomínat?

Nejraději budu vzpomínat na turnaj Gothia Cup ve Švédsku, což je jeden z mých TOP zážitků. Taky budu vzpomínat na celou sezónu, ať už na tréninky nebo zápasy.

Sám jsi vstřelil 25 branek a spolu s Jirkou Jedličkou jste byli nejlepšími střelci Starších žáků Black. Co vedlo k takovému zlepšení v této sezóně?

Motivace a odhodlání. Na začátku sezóny se mi moc nedařilo, ale začal jsem se mnohem víc snažit. Různé věci jsem sledoval od ostatních a potom už jen doma trénoval, takže jsem se naučil poměrně dost nových věcí. Samozřejmě, že by žádný gól nepadl bez pomoci zbytku týmu, takže všem patří velké DÍKY.

Nyní se už přesouváš do dorostu. Těšíš se?

Na dorost se těším. To už je florbal trochu na jiné úrovni. Budu se chtít ukázat v co nejlepším světle, protože nás je hodně a každý se na soupisku nedostane. Doufám, že si s kluky v dorostu vytvoříme alespoň tak dobrý kolektiv, jako byl u starších žáků, protože bez toho to prostě nejde. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kdo se nějakým způsobem zúčastnili sezóny 2022/2023.