1. čtvrtfinále

Znojemští předvedli v obou duelech parádní nástup do utkání, kdy dokázali hosty gólově překvapit. V prvním utkání to byli Štěpán Blažek a ve 3. minutě Petr Mašek, kteří poslali svůj tým brzy do vedení 2:0. Hosty z Brna ale ospalý start nezlomil a hned v 1. třetině ukázali svoji sílu. V 7. minutě snížil kanonýr Černoch a v 18. minutě srovnala úderná první formace Gulliverů z hole Boušky na 2:2. Nakonec nepovedenou 1. třetinu série z pohledu Laufenu umocnili Gulliveři ještě vedoucí brankou v poslední minutě – 2:3!

Zásadní pro vývoj utkání byla prostřední část. Domácím pomohla k vyrovnání přesilová hra, kdy našel Šrámek přesným pasem Petra Maška, a bylo vyrovnáno. Nutno podotknout, že Jiří Šrámek po celý zápas režíroval hru domácích svými přesnými pasy a do statistik si zapsal 5 přihrávek! Vyrovnání povzbudilo nejen hráče ale i diváky. Ve 30. minutě si našel odražený míček Tomáš Kucharič a Laufeni vedli 4:3!

3. třetina byla na góly nejbohatší pasáží. Znojmo si však až na poslední minuty utkání drželo od soupeře brankový odstup. Ve 44. minutě se prosadil podruhé Štěpán Blažek střelou od poloviny hřiště a ve 49. minutě zvýšil už na 6:3 Petr Mašek, který po další skvělé přihrávce Šrámka dovršil hattrick. Po snížení hostů na 6:4 se hattricku dočkal také obránce Blažek a zdálo se být za stavu 7:4 pro Laufen hotovo. Jenže hosté se ani za tohoto stavu nevzdali a dvěma brankami utkání pořádně zdramatizovali a do konce utkání navíc zbývalo ještě 6 minut! Znojmo však při závěrečném tlaku hostů odolalo a ujalo se vedení v sérii 1:0.

2. čtvrtfinále

Mezi prvním a druhým duelem měly oba týmy na regeneraci pouhých 21 hodin. Ani na jednom týmu však nebyla v neděli patrná únava. Laufeni zopakovali výborný nástup do utkání a už ve 2. minutě vedli po brankách Blažka a Šrámka 2:0! Velmi podobně ale reagovali také hosté, kteří dvěma brankami srovnali ještě v 1. třetině na 2:2. Rozdíl oproti sobotě byl ale v tom, že domácí přidali další branky ještě v úvodní části. Po dalších přesných trefách Kuchariče a Petra Maška se ujali důležitého vedení 4:2!

Nedělní utkání však zdaleka nepřineslo takové drama. Ve 2. části si totiž znojemští vybudovali pětibrankové vedení a zbytek zápasu se spíše v poklidu dohrával. Na 5:2 zvyšoval z trestného střílení ve 28. minutě Jiří Šrámek a hosté museli více otevřít svoji hru. Toho využili svými výpady Štěpán Blažek a Petr Čihal a Laufeni vedli už 7:2!

V poslední třetině A-tým držel zkušeně míček a hlídal si své vysoké vedení. To navíc navýšil ve 45. minutě Jan Novák, který doklepl míček za záda hostujícího brankáře – 8:2! V uvolněném závěru utkání pak ještě Gulliveři upravili konečný výsledek na 8:4.

Znojmo se ve čtvrtfinále po zásluze ujímá vedení 2:0 na zápasy a nyní se série stěhuje do Brna, kde se v sobotu od 20:00 bude hrát 3. utkání. Pokud A-tým vyhraje, postoupí do semifinále. Pokud zvládnou 3. duel Brňané, 4. utkání se bude hrát v neděli opět na jejich půdě.

1. čtvrtfinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMCOcase Gullivers 7:6 (2:3, 2:0, 3:3)

Branky: 1. Štěpán Blažek, 3. Petr Mašek, 28. Petr Mašek, 30. Tomáš Kucharič, 44. Štěpán Blažek, 49. Petr Mašek, 52. Štěpán Blažek - 7. Václav Černoch, 18. Adam Bouška, 20. Jan Videman, 50. Václav Černoch, 53. Jiří Suchomel, 54. Alex Dokládal. Diváci: 223.

Sestřih branek:

Komentáře k utkání:

2. čtvrtfinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMCOcase Gullivers 8:4 (4:2, 3:0, 1:2)

Branky: 1. Štěpán Blažek, 2. Jiří Šrámek, 15. Tomáš Kucharič, 16. Petr Mašek, 28. Jiří Šrámek, 34. Štěpán Blažek, 40. Petr Číhal, 45. Jan Novák - 5. Ondřej Bílek, 13. David Novák, 55. Martin Kadlec, 56. Tomáš Kucharič vlastní gól. Diváci: 203.

Sestřih branek:

Komentáře k utkání

Následující program čtvrtfinále:

3. utkání: Sobota 5. 3. (20:00) Sokol Brno I EMCOcase Gullivers - TJ Znojmo LAUFEN CZ 

případné 4. utkání: Neděle 6. 3. (17:00) Sokol Brno I EMCOcase Gullivers - TJ Znojmo LAUFEN CZ 

případné 5. utkání: Středa 9. 3. (20:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ -  Sokol Brno I EMCOcase Gullivers