Dlouhodobě je znojemským lídrem a více jak 10 let odvádí Znojmu nesplatitelnou práci. Řeč je o produktivním útočníkovi Tomášovi Kucharičovi, který již několikrát ovládl kanadské bodování A-týmu. Letos se mu však povedl husarský kousek a stal se s 60 ti body i přes velkou konkurenci vítězem kanadského bodování celé 1. ligy. Tomáše jsme vyzpovídali v následujícím rozhovoru.

Ahoj Tomáši, jsi králem bodování celé soutěže a my ti gratulujeme, co to pro tebe znamená?

Samozřejmě mám radost, že se mi v základní části ligy bodově dařilo. Na tom, že jsem vyhrál kanadské bodování, mají zásluhu hlavně spoluhráči. Bez výborných přihrávek Petra Čihala a Daniela Krejčíře bych nikdy tolik branek nevstřelil. Ale rozhodně to mohlo být z mojí strany ještě lepší. Byly zápasy, kdy mi spoluhráči předkládali gólové přihrávky, a já nebyl schopen trefit branku.

Ve tvých statistikách převládají góly (39+21 pozn. redakce), ale asistencí také není málo, co ti teda přináší více radosti?

Když po pěkné kombinaci padne branka, mám stejně velkou radost, ať už jsem střelec, nahrávač, hráč který akci založil, nebo hráč stojící na střídačce.

Vybaví se ti přednostně nějaký gól této sezóny, ze kterého máš největší radost?

Konkrétně se mi žádná branka nevybavuje, mám radost z každé branky, která pomůže týmu k zisku bodů.

A nejlepší zápas sezóny z tvého individuálního pohledu?

Bodově to byl zápas doma s Petrovicemi, ve kterém jsem vstřelil 5 branek a přidal jednu asistenci. Ale jinak mám dobrý pocit i z obou zápasů s Kladnem a rovněž s Karlovými Vary.

Často jsi na gólech spolupracoval s Petrem Čihalem, v čem je vaše síla?

S Číhosem jsme toho spolu odehráli hodně, tak oba dokážeme předvídat, co ten druhý uděláProto je naše spolupráce tak úspěšná. A dávat branky po výborných nahrávkách až do „kuchyně“ není zase až tak těžké. Hrát s Číhosem je prostě radost.

S týmem tě čeká předkolo Play-Off, jak vidíš šance týmu? Kam až můžete dojít?

V předkole s Havířovem vidím šance na postup do čtvrtfinále vyrovnané. S návratem zkušených hráčů Jirky Salavy a Vojty Procházky tým posílil, a to nejen dvěma kvalitními hráči, ale důležitými zkušenostmi, které oba za svoji bohatou florbalovou kariéru získali.  Pokud se nám podaří projít do čtvrtfinále, tak si myslím, že máme na to, jít klidně ještě dál.

Florbal už hraješ spoustu let, máš ještě nějaký ten cíl?

Hrát florbal za Znojmo mě pořád baví a jsem hrozně rád, že jsem mohl přispět k tomu, aby se tým po sestupu ze superligy, kdy se rozpadl téměř celý tým, stabilizoval a udržel 1. ligu pro Znojmo i do budoucna. V týmu máme dost mladých hráčů, kteří když na sobě budou dále pracovat, můžou být v budoucnu tahouny týmu. Mě osobně trochu omezuje moje práce. Občas si musím vzít na zápas dovolenou, protože chodím do práce i v neděli a ne vždy z pracovních důvodů stihnu každý trénink, ale snažím se práci a florbal nějak skloubit dohromady. Já osobně, pokud mi to zdraví dovolí a bude zájem ze strany klubu, tak bych chtěl za Znojmo ještě nějakou sezónu odehrát a možná ještě znovu zažít ty pocity při postupu do superligy.

Tome, děkuji za rozhovor a ať ti to střílí i nadále.

Taky děkuji.