Utkání se Rtyní bylo z počátku opatrné a bylo to o tom, kterému týmu to tam padne jako první. Blíže k první brance byly díky své aktivitě domácí florbalistky, a tak se jim v 15. minutě podařilo udeřit hned dvakrát. Nejprve vsítila branku Bára Procházková po nahrávce Marie Bartuškové, a když si obě hráčky prohodily ve stejné minutě role, vedlo Znojmo již 2:0!

Ve druhé třetině se domácím hráčkám herně příliš nedařilo, ale skóre tomu neodpovídalo, když přidaly další dvě branky a výrazně se tak přiblížily vítězství. Opět se o obě branky postarala úderná první formace a Marie Bartušková po dvou zásazích dovršila hattrick!

Do poslední třetiny ženy v čele se zastupující trenérkou Pavlínou Novákovou udělaly největší herní pokrok a na skóre to bylo znát. Rtyni dalšími zásahy poslaly do kolen a utkání se tak dohrávalo za rozhodnutého stavu. Ve 43. minutě se prosadila Marie Pelánová, kterou svým příspěvkem ve 45. minutě doplnila Eliška Nesnídalová. V uvolněném závěru utkání pak přidaly ženy další dva zásahy. Po rychlém výpadu se prosadila brankou na 7:0 Eva Nečasová, pro kterou byl zápas se Rtyní po vleklém zranění vůbec prvním utkáním v sezóně. V poslední minutě pak ještě Nela Houšťová přidala razítko na drtivém vítězství Laufenu 8:0. Brankářka Veronika Šplíchalová si připsala první čisté konto v sezóně.

Ženy již zvítězili šestkrát v řadě a nachází se na 3. místě tabulky. Do konce základní části jim zbývá odehrát šest duelů.

19. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Orel Rtyně v Podkrkonoší 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)

Branky: 15. Bára Procházková, 15. Marie Bartušková, 21. Marie Bartušková, 25. Marie Bartušková, 43. Marie Pelánová, 45. Eliška Nesnídalová, 57. Eva Nečasová, 60. Nela Houšťová. Diváci: 97.

Hráčka utkání za tým TJ Znojmo: Eva Nečasová

Hráčka utkání za tým Orel Rtyně: Jitka Romančáková

Komentáře trenérky Novákové: „Tento zápas herně rozhodla třetí třetina, kde jsme svoji hru na míčku zklidnili. V první a druhé třetině jsme se dopustili hned několika chyb, ze kterých jsme se do poslední třetiny poučili. Závěr celého zápasu jsme již měli na našich florbalkách. Děkuji holkám za týmovost a skvělý zážitek ze hry. Děkujeme fantastickým divákům a soupeři.“

Komentáře trenéra Krýsla: „Soupeř byl dnes nad naše síly, tedy zaslouženě bere tři body. Rozhodl hodně předbrankový prostor, kde nás Znojmo dost trestalo. Nepohlídali jsme si seběhy do brankoviště a dorážky. Sice těch šancí od nás moc nebylo, ale byly k proměnění, tedy jsme si zasloužili dnes vstřelit nějakou branku a možná by ta hra i jinak vypadala. Jinak naše holky chválím za celý víkend v tomto omezeném počtu, tři body vezeme, takže mise splněna. Děkujeme soupeři za utkání a zdravíme opět naše marody.“

Následující utkání žen:

sobota 21. ledna: FBC Intevo Třinec – TJ Znojmo LAUFEN CZ (18:00)

neděle 22. ledna: Torpedo Havířov – TJ Znojmo LAUFEN CZ (15:00)