Domácí Znojmo urvalo 3 body i přesto, že ze dvou třetin vyšly vítězně Karlovy Vary. V úvodní dvacetiminutovce vyšla parádně souhra trojici Ďuriška, Novák, Kucharič a posledně jmenovaný celou akci zakončil – 1:0! Ve zbytku třetiny ale hosté stačili vývoj utkání otočit z hole Zavadila a nejproduktivnějšího hráče ligy Nicklase.

Druhá třetina se nakonec ukázala jako rozhodující. Domácí v ní ubránili dvě přesilovky a navíc se třikrát gólově prosadili. Jonáš Kreysa opět prokázal svůj střelecký um a dvěma brankami obrátil stav utkání zpět na stranu Laufenu. To ale nebylo vše, protože v 35. minutě ještě přispěchal s brankou na 4:2 Jan Novák.

Závěrečná část přinesla velké drama, byť jako první udeřil Martin Ďuriška a bylo to už 5:2! Hosté však nesložili zbraně a další brankou Nicklase snížili. Jejich rozlet naštěstí přibrzdil Novák další brankou na 6:3, která se nakonec ukázala jako rozdílová. Hosté totiž šlápli do pedálu a dvěma brankami se postarali o pořádné drama, které umocnili dvě znojemská vyloučení. Obětavá obrana však vyrovnání nepřipustila, a tak se zrodila 10. výhra v řadě! Znojmo poskočilo na 2. místo tabulky, kde zaostává jen o skóre za Ústím.

18. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FB Hurrican Karlovy Vary 6:5 (1:2, 3:0, 2:3)

Branky: 8. Tomáš Kucharič, 23. Jonáš Kreysa, 32. Jonáš Kreysa, 35. Jan Novák, 43. Martin Ďuriška, 51. Jan Novák - 9. Jan Zavadil, 13. Daniel Nicklas, 44. Daniel Nicklas, 53. Michal Klápa, 54. Daniel Nicklas. Diváci: 123.

Sestřih branek:

Komentáře k utkání:

Následující program 1. ligy mužů:

Sobota 18. prosince: Z. F. K. Petrovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ (17:00)