Buldoci zakončili základní část na 3. pozici. Rozhodlo o tom předposlední kolo, v němž se střetli právě se Znojmem a potřebovali nutně zvítězit za 3 body. Cíl se zdál být splněn, ale přesná trefa Jozefa Kriše poslala utkání v poslední sekundě do prodloužení a Laufeni si tak udrželi potřebný odstup od svého soupeře. Buldoci nakonec dotáhli utkání v prodloužení do vítězného konce. V prvním vzájemném měření sil v základní části naopak uspělo domácí Znojmo, které svého soupeře zdolalo 8:6. Ve vzájemných zápasech sbíral kanadské body především Adam Konečný (bilance 0+5).

Ve čtvrtfinále Play-Off si Brňané zvolili za svého soupeře Chomutov. Tuto sérii se Buldokům podařilo ukončit v nejkratším možném čase, když zvítězili v úvodních dvou duelech v Brně 9:4 a 4:3. Následné třetí utkání v Chomutově pak vyhráli 6:3 a po zásluze se probojovali do semifinále Play-Off.

To Laufeni si svoji čtvrtfinálovou sérii protáhli na 4 utkání. V nedělním posledním utkání s Gullivers pak ale jasně ukázali, kdo patří mezi TOP 4 týmy letošní 1. ligy mužů. K postupu do semifinále přispěl mimo jiné také obránce Štěpán Blažek, který během čtyř utkání nastřílel 6 branek a k nim přidal 2 asistence! Štěpána jsme před očekávanou derby sérii požádali o krátký rozhovor.

Série startuje již tento víkend dvěma duely ve Znojmě! Přijďte na florbal!

Čeká Vás série s Bulldogs Brno. Jak vidíš šance svého týmu a co bude rozhodovat?

Buldoci mají dost kvalitní všechny tři pětky takže bude určitě těžké se prosadit. Věřím však, že když budeme hrát disciplinovaně a produkovat vlastní hru, tak jsme připraveni.

Na co se v této derby sérii nejvíce těšíš a na co se můžou těšit diváci?

Já se určitě těším na kvalitní a těžká utkání v domácí atmosféře. Každý zápas s Bulldogs je výzva a rozhodně do toho dáme všechno, takže si to nenechte ujít.

Ve čtvrtfinálové sérii jsi jako obránce vstřelil 6 branek, to není špatná bilance, nemyslíš?

Čtvrtfinálová série mě dost bavila. Máme super lajnu a zásluhu na těch gólech máme všichni. Pořád většinu branek dává útok, ale občas dá gól i někdo jiný než Petr Mašek (smích).

Hodně štěstí.

Děkuji.


Rozpis čtvrtfinále Play-Off:

1. utkání: Sobota 12. 3. (20:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ -  Bulldogs Brno

2. utkání: Neděle 13. 3. (17:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ -  Bulldogs Brno

3. utkání: Sobota 19. 3. (18:00) Bulldogs Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 

případné 4. utkání: Neděle 20. 3. (?) Bulldogs Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 

případné 5. utkání: Středa 23. 3. (?) TJ Znojmo LAUFEN CZ - Bulldogs Brno


Odkaz na událost na Facebooku:

ZDE