Utkání bylo v první dvacetiminutovce vyrovnané a oba týmy vstřelily po jedné brance. Do vedení šli v 19. minutě hosté, ale domácí důležitým gólem ihned odpověděli, když se trefil nikým nehlídaný Petr Čihal. Druhá třetina nabídla více než stovce diváků větší gólový příděl a domácí si vytvořili dvoubrankový náskok 4:2 po trefách Maška, Šrámka a Ďurišky. V závěrečném dějství se dostala Letka gólem na 4:3 na dostřel, ale poslední část patřila Jiřímu Šrámkovi, který s přehledem proměnil obě trestná střílení, dovršil tak hattrick a stal se zaslouženě hráčem utkání. Na snížení hostů odpověděl ještě gólem do prázdné branky Vojtěch Procházka.

A-TÝM MÍŘÍ DO VARŮ!

Nyní však Laufeny čeká ještě těžší zkouška! K přímému souboji o setrvání v první čtyřce míří Znojmo do Karlových Varů, odkud se body odváží přetěžko. Vary se zatím nachází na 5. příčce tabulky s bilancí tří výher a dvou porážek. Tým táhne především velezkušená dvojice ze superligy Klápa – Strachota. Druhý jmenovaný nasbíral v 5 zápasech už 22 kanadských bodů a v Top 5 je i jeho kolega Michal Klápa. Znojmo však není posadu a v popředí produktivity má Šrámka s Procházkou. Která dvojice bude úspěšnější? Udrží Znojmo pozici na špici tabulky? Vše se dozvíme v neděli.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Letka Toman Finance Group 8:4 (1:1, 3:1, 4:2)

Branky: 19. Petr Číhal, 28. Petr Mašek, 35. Jiří Šrámek, 39. Martin Ďuriška, 42. Petr Mašek, 45. Jiří Šrámek, 52. Jiří Šrámek, 59. Vojtěch Procházka - 19. Jan Vojáček, 34. Jan Vojáček, 41. Jiří Šincl, 58. Martin Kopp. Diváci: 123.

Sestřih z utkání: https://www.youtube.com/watch?v=hhOwZzte928&t=1s

Rozpis 6. a 7. kola 1. ligy mužů:

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Znojmo LAUFEN CZ (3. října v 17:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Z. F. K. Petrovice (10. října v 17:00)