Pro následující sezónu odpadá A-týmu dlouhá cesta do Karlových Varů, které si vybojovaly postup do Livesport Superligy. Ligu však opustili i další geograficky vzdálení soupeři. Oba havířovské klubu musely zkousnout hořký sestup o patro níže, stejně tak jako Jaroměř a Petrovice, které byly pohlceny v nevyzpytatelných bojích o sestup.

Za to však do druhé nejvyšší soutěže naskočí nové atraktivní týmy. Vítězstvím v Play-Off západní části Národní ligy si účast vybojoval pražský tým BUTCHIS, a to stejné se ve východní části podařilo brněnskému týmu TROOPERS. Tým FBC PLZEŇ si prvoligovou příslušnost vybojoval v baráži, kde přetlačil sestupující Petrovice. V baráži uspěl také tým Rožnova pod Radhoštěm, který poslal do Národní ligy Torpedo Havířov, ale následně prodal licenci na 1. ligu mužů celku ALIGARORS KLOBOUKY. Ty jsou tak čtvrtým novým účastníkem soutěže. Pátým a posledním novým účastníkem je FBŠ HUMMEL HATTRICK BRNO, který nezvládl souboje v Play-Down Superligy a sestoupil přímo.

Nově se tak v 1. lize mužů představí hned pět brněnských celků, což je pro Znojmo atraktivní jak z marketingového, tak i z dojezdového pohledu. Liga odstartuje o víkendu 3. září a konečná podoba tabulky po základní části bude známa v sobotu 18. února. Prvních šest týmů si zajistí účast v osmifinále Play-Off, týmy na 7. - 10. místě čeká předkolo a poslední čtyři celky Play-Down. A-tým odstartuje šestadvacetikolovou základní část v domácím utkání proti Gullivers Brno.

Úvodní zápasy A-týmu:

1. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMKOcase Gullivers

2. kolo: Aligators Klobouky – TJ Znojmo LAUFEN CZ

3. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Florbal Ústí

4. kolo: BUTCHIS – TJ Znojmo LAUFEN CZ

5. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Plzeň