Ženy TJ Znojmo LAUFEN CZ mají za sebou zřejmě největší dosavadní florbalový zážitek. Tým, který loni hrál se vší úctou jen 1. ligu dorostenek, se v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu postavil proti českému gigantovi FBC ČPP Ostrava, který momentálně okupuje 2. příčku v Extralize žen. O favoritovi utkání bylo jasno dávno před úvodním buly a ženám čelilo hned několik reprezentantek. Zápas tak chtěly soupeři hlavně co nejvíce znepříjemnit, užít si tento jedinečný zážitek, a to se jim povedlo nad očekávání dobře.

Téměř 200 skvělých diváků na tribuně hnalo znojemské ženy po celý zápas kupředu. Hned od prvních minut ukazovala Ostrava svojí kvalitu, ale srdnatě bojující domácí družina zastavovala jednu šanci za druhou, a když už byla překonána, tým podržela skvěle chytající Nikola Krulová. Poprvé domácí hráčky inkasovali v 7. minutě pouhé 3 sekundy před návratem vyloučené hráčky. První třetina tak skončila pro mnohé překvapivě vyrovnaně.

Ve 2. třetině opadl z žen úvodní tlak a nervozita a několikrát před ostravskou brankou zahrozily. Celkem si v utkání připsaly 17 střel na branku. Přesto patřil úvod druhého dějství hostům, když Pastušková a polská reprezentantka Zagórska zvýšily už na 3:0 pro Ostravu. Ve zbytku této části fungovala obrana Znojma na jedničku, včetně srdnatě ubráněného oslabení, a tak byl stav po 30. minutách 0:3.

V poslední třetině toužila znojemská družina po čestném úspěchu, který by si hlasité obecenstvo v ono odpoledne zasloužilo. Ostrava přidala nejprve v rychlém sledu další 4 branky a za stavu 0:7 si znojemská střídačka vyžádala pár minut před koncem oddechový čas. Ve zbylých minutách vytáhly ženy svůj pressing, který byl korunován pouhých 5 vteřin před koncem utkání brankou Marie Pelánové. Odměnou za heroický výkon velmi mladého týmu proti takto silnému soupeři byly závěrečné ovace všech diváků.

Znojmo se tak s Pohárem Českého florbalu žen loučí a do 3. kola proklouzla dle očekávání FBC ČPP Ostrava.

Již tuto neděli se ženy představí v rámci 2. ligy žen opět doma. Utkání odehrají v 9:00 a 15:15.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC ČPP Ostrava 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)

Branky: 45. Marie Pelánová - 7. Veronika Rybičková, 16. Malwina Zagórska, 17. Andrea Pastušková, 33. Malwina Zagórska, 35. Malwina Zagórska, 37. Marie Bartušková, 38. Natálie Hurníková. Diváci: 193.

Komentář trenéra domácích Jakuba Martinka: „Věděli jsme, že přivítáme asi momentálně nejlepší tým v republice. Šlo tak o to, připravit tým především po psychické stránce. Celé utkání i přes výsledek předčilo mé očekávání. Všem hráčkám všechna čest za předvedený výkon. Suverénně náš největší dosavadní zážitek. Nepamatuji si, že by někdo v této sezóně dostal od Ostravy méně branek. Děkujeme skvělému znojemskému publiku za atmosféru.“

Komentář trenéra hostů Luďka Paseckého: „Až do konce jsme se nesrovnali s povrchem, takže to od nás často byla dost holomajzna bez kontroly. Všechno o dva doteky delší než by mělo. Jsme rádi za postup, a že se někdo nezranil. A mám upřímnou radost z výkonu brankářky Znojma, musí teď mít obrovskou radost, kterou si tvrdě vydřela. Díky Znojmu za fajn prostředí a za zápas.“