V sobotu v Přerově ženy na svého soupeře vlétly hned od začátku a vytvářely si poměrně hodně brankových příležitostí, ale první gól zápasu vstřelil z ojedinělé akce domácí Přerov. Tento fakt ale nenalomil psychiku znojemské střídačky, ta začala do soupeře bušit ještě více a první přesné trefy na sebe nenechaly dlouho čekat. Historicky první branku Znojma v 1. lize vstřelila Nela Houšťová, na níž navázaly slepenými brankami Nesnídalová s Willmannovou a do kabin šly ženy s dvoubrankovým náskokem.

Prostřední část byla nejchudší na vstřelené branky. Znojmo bylo sice střelecky aktivnější, ale ujala se pouze přesilovková střela Elišky Willmannové.

Až ve 3. třetině rozjely znojemské hráčky ten pravý brankostroj a došly si pro vysoké vítězství 9:2. V uvolněném závěru, kdy si hráčky užívaly první výhru, pustily do několika šancí také domácí Přerov, ale pozorně chytající Veronika Šplíchalová žádné drama nepřipustila.

1. kolo: FBC Přerov – TJ Znojmo LAUFEN CZ 2:9 (1:3, 0:1, 1:5)

Branky: 7. Kateřina Rozenbergová, 55. Anna Němcová - 12. Nela Houšťová, 15. Eliška Nesnídalová, 16. Eliška Willmannová, 27. Eliška Willmannová, 45. Bára Procházková, 49. Marie Pelánová, 52. Soňa Dibelková, 58. Eva Nečasová, 60. Kamila Reischlová.

Online: ZDE

Komentář trenéra Jakuba Martinka: „Dnes zasloužená výhra. Cením si přístupu všech hráček k utkání. Až na některé pasáže jsme dokázali hrát naši hru a plnit pokyny. Závěr zápasu už byl hodně uvolněný a nechali jsme hráčky si historickou výhru v 1. lize žen užít. Škoda dalších neproměněných šancí, výsledek mohl být daleko výraznější. Ale zpět na zem a zítra znovu do boje! Děkujeme soupeři.“

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Nedělní duel na hřišti Aligátorek byl zcela odlišný a náročný zejména po fyzické stránce. První třetina byla nesmírně vyrovnaná a branky mohly padnout na obou stranách hřiště, ale brankářky své týmy podržely.

Účet utkání otevřela až ve 25. minutě Eliška Willmannová tvrdou ránou z dálky. Odpověď domácích florbalistek ale přišla záhy, když si našla volný míček v předbrankovém prostoru Buráňová a poslala ho za brankářku Krulovou. Veledůležitý gól po půlce utkání ale vstřelilo Znojmo, kdy po krásné kombinaci Procházkové zakončovala do odkryté branky Cihlářová.

Nejlepší část hry z pohledu Znojma byla ta poslední. Laufenky do ní vstoupili aktivně, ale především dobrou hrou na míčku kontrolovaly utkání a přidaly zaslouženou pojistku z hole dorážející Procházkové. V závěru se potom nadechly domácí florbalistky k mohutnému finiši, ale brankářka Krulová svůj tým několika zákroky podržela. V poslední minutě se pak při Power Play trefila do opuštěné klece Nesnídalová a Znojmo se mohlo radovat z druhého víkendového vítězství.

2. kolo: FAT PIPE Aligators Šitbořice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 27. Pavla Buráňová - 25. Eliška Willmannová, 34. Daniela Cihlářová, 52. Bára Procházková, 60. Eliška Nesnídalová.

Online: ZDE

Komentář trenéra Jakuba Martinka: „Velmi náročné utkání se silným soupeřem. Dnes nám odpadávala vinou zranění jedna hráčka za druhou, ale přesto jsme se dokázali semknout a ubojovat si cenné vítězství. Rozhodla 3. třetina, do které jsme měli výborný nástup a v heroickém závěru si vítězství pohlídali. Smekám klobouk před všemi hráčkami. Další tři body se počítají, ale práce pokračuje. Děkujeme soupeři a divákům.“

Rozpis 3. a 4. kola 1. ligy žen:                                               

IBK Hradec Králové – TJ Znojmo LAUFEN CZ (25. září v 18:00)

TJ Jablonné nad Orlicí – TJ Znojmo LAUFEN CZ (26. září ve 13:00)

Foto: Dagmar Horáková (Aligators)