A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ po úvodních třech nezdarech zapnul a o uplynulém víkendu získal ze dvou zápasů plný počet bodů.

Nejprve tým zajížděl do Ostravy, kde se střetnul v sobotu s nováčkem soutěže FBC Letka. Soupeře nebylo radno podceňovat, a to se potvrdilo hned v úvodním dějství, kdy domácí vstřelili z hole Hranického první branku zápasu.

Znojmu ale skvěle vyšla prostřední část zápasu, která prakticky rozhodla o osudu utkání. Náš A-tým v ní nastřílel po brankách Krejčíře, Kuchariče, Nováka, Kriše a Paláta 5 branek. Oproti tomu domácí stihli jen korigovat skóre na 2:5. Před poslední dvacetiminutovkou měli blíže k vítězství florbalisté z jihu Moravy.

Ovšem ve florbale čas utíká pomalu a domácí Letka udělala ze zápasu ještě pořádné drama. Po brankách ze 47. a 52. minuty už to bylo pouze o gól! Naštěstí pro hosty ale tlak alespoň trochu utlumil Petr Čihal, který proměnil brejkovou situaci a zvýšil na 6:4 v 58. minutě. Domácí poté odvolali brankáře a z tlaku vytěžili ještě jednu branku na 5:6. V hororovém závěru pak mohli ještě srovnat skóre, ale Znojmo již vedení nepustilo.

FBC Letka Toman Finance Group – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:6 (1:0, 1:5, 3:1)

Branky: 4. Jan Hranický, 29. Lukáš Toman, 47. Lukáš Toman, 52. Lukáš Toman, 59. Dominik Hubl - 21. Daniel Krejčíř, 26. Pavel Palát, 28. Jan Novák, 29. Tomáš Kucharič, 35. Jozef Kriš, 58. Petr Čihal. Diváci: 40.


V neděli si hráči odpočinuli a při pondělním svátku pokračovala 1. liga 5. kolem. Laufeni v něm přivítali tým Petrovic ze severu Moravy. Nabuzení sobotní výhrou si dělali zálusk na další tříbodový večer a to se jim také povedlo.

Znojemští byli od úvodního buly lepším a aktivnějším celkem. Dobrý vstup do zápasu korunoval v 11. minutě povedenou střelou Petr Čihal. Z ojedinělé šance se pak prosadili také hosté a srovnali na 1:1. Do přestávky ale ještě stihl vrátit domácím vedení Petr Mašek, který se střelou ve výběhu trefil přímo do šibenice – 2:1.

Ve druhé třetině vlétli domácí na svého soupeře a předvedli podobný brankostroj jako v Ostravě. Po povedené kombinaci zakončoval ve 29. minutě opět Petr Mašek, načež ještě hosté našli rychlou odpověď – 3:2. Od té chvíle ale patřila prostřední dvacetiminutovka domácím, protože v ní ještě stačili třikrát rozvlnit síť soupeře. Ve 32. minutě se prosadil kanonýr Tomáš Kucharič, o minutu později přidal pátou branku kapitán Pavel Palát, když překvapil brankáře svým rychlým výpadem z levé strany. Tečku za 2. třetinou pak udělal Lukáš Matoušek brankou na 6:2.

Pohodlný náskok ve třetí třetině nejprve ztenčil hostující Chvastek, ale následně Laufeni udeřili hned dvakrát. Branky Polehni i Kuchariče padly po pěkných kombinacích a na ukazateli skóre svítil v 57. minutě stav 8:3. V závěru si ještě domácí výsledek třemi obdrženými brankami pokazili, ale více toho Petrovice nestihli a Znojmo bralo zasloužené další tři body do tabulky.

V neděli zajíždí A-tým na horkou půdu Bulldogs Brno. Doma se opět představí v sobotu 10. října proti Jaroměři.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Z.F.K. Petrovice 8:6 (2:1, 4:1, 2:4)

Branky: 11. Petr Čihal, 19. Petr Mašek, 29. Petr Mašek, 32. Tomáš Kucharič, 33. Pavel Palát, 35. Lukáš Matoušek, 56. Martin Polehňa, 57. Tomáš Kucharič - 16. Roman Oborák, 30. Dominik Chvastek, 54. Dominik Chvastek, 58. Roman Oborák, 59. Jakub Nota, 59. Dominik Chvastek. Diváci: 160.

Vyjádření obou trenérů na našem webu!