Šesté kolo 1. ligy mužů nabídlo první derby sezóny, které se odehrálo v domovském stánku Buldoků v Brně na Sportpointu. Favoritem zápasu byli určitě domácí florbalisté. Ti z prvních tří kol vydolovali 6 bodů a i letos se budou prát o nejvyšší příčky prvoligové tabulky.

Diváci sledovali takticky dobře zvládnutý zápas od obou týmů, ale branku viděli hned v 1. minutě, kdy překonal obranu hostů domácí Pešek. Následná herní pasáž patřila spíše Buldokům oživeným první brankou utkání. Po 10 minutách hry se dostali do tempa také Laufeni a po sérii šancí udeřili brankou Polehni, kterému asistoval Ďuriška – 1:1. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

O výsledku 2. třetiny rozhodly početní výhody. Nejprve ji mělo po vyloučení ex-znojemského Žižky Znojmo, ale pokusy Šrámka či Krejčíře zůstaly nevyužity a následoval další trest, tentokrát na hostující straně. Domácí s přesilovkou naložili už lépe a souhra Kladiva se zakončujícím Konečným dostala Brno do vedení 2:1.

Nejbohatší na góly byla poslední třetina. Buldokům už podruhé vyšel nástup do třetiny a po minutě hry to bylo už 3:1. Ve 44. minutě snížil po individuální akci Martin Ďuriška a Znojmo se hnalo za vyrovnáním. Buldoci však následné zlomové minuty zvládli na jedničku a to vše korunovali v 53. minutě brankou Surkoše – 4:2. S touto brankou přišel kýžený tlak hráčů Laufenu a další snížení z hole Kuchariče, škoda jen, že Buldoci ihned do minuty odpověděli a dali tak tečku za tímto derby brankou na 5:3.

Po 6. odehraných kolech se A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ drží na 6. místě tabulky, ale soupeři pod ním mají většinou méně odehraných utkání. V sobotu 10. října přivítáme na své palubovce TJ Sokol Jaroměř. Utkání bude hráno bez diváků!

Bulldogs Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Branky: 1. Tomáš Pešek, 33. Adam Konečný, 42. Petr Koláčný, 53. Matěj Surkoš, 56. Petr Koláčný - 16. Martin Polehňa, 44. Martin Ďuriška, 56. Tomáš Kucharič. Diváci: 180.

Rozhovory po utkání s nejlepšími hráči a trenéry: