Na první výhru sezóny si musí A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ počkat minimálně až do 4. kola 1. ligy mužů. Ani na potřetí to totiž nevyšlo i přesto, že měl svůj domácí zápas proti Slovanu Havířov rozehrán téměř dokonale a těsně před koncem vedl o dvě branky.

Úvod vyšel lépe hostům, kteří otevřeli skóre v čase 1:50 nenápadnou střelou ze standartní situace. Diváky posléze rozjásal v 9. minutě svou první brankou v sezóně Vojtěch Procházka, který rovněž nic nevymýšlel a jeho dalekonosná střela zapadla až za brankáře. Víc se toho v úvodní třetině nestalo.

Prostřední části kralovalo Znojmo. Petr Čihal předvedl svoji obávanou střelu tahem a poslal Laufen do vedení. V 38. minutě pak zafungovala přesilovka domácích a Jozef Kriš dělovkou zvýšil na rozdíl dvou branek.

I ve 3. třetině měli znojemští zápas pod kontrolou. Hosté sice snížili ve 45. minutě na 2:3, ale náskok dvou branek zajistil v 50. minutě Jan Novák, když převedl důraz v brankovišti hostů a v této chvíli to zdánlivě vypadalo, že se urodí první výhra sezóny. Jenže hosté předvedli v závěru dokonalý obrat, odvolali brankáře a v 58. a 59. minutě dvěma brankami poslali zápas do prodloužení. Závěr utkání vzal do svých rukou mnoha extraligovými bitvami otřískaný Lukáš Hrubý, když nejprve srovnal a chytrou střelou na začátku prodloužení rozhodl o výhře Slovanu Havířov.

Nejlepším hráčem Znojma byl už podruhé v řadě vyhlášen brankář Lukáš Bauer! O první výhru sezóny bude A-tým bojovat v sobotu na půdě nováčka Letka Ostrava. Doma se pak představí o dva dny později ve svátečním utkání proti Petrovicím.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – TJ Slovan Havířov 4:5 pp (1:1, 2:0, 1:3 – 0:1)

Branky: 9. Vojtěch Procházka, 22. Petr Čihal, 38. Jozef Kriš, 50. Jan Novák - 2. Radim Ivan, 45. Michal Kozelský, 58. Michal Kozelský, 59. Lukáš Hrubý, 61. Lukáš Hrubý. Diváci: 118.

Komentáře obou trenérů a sestřih z utkání na našem klubovém webu!