1. liga mužů pokračovala v sobotu 2. kolem a A-tým cestoval na dalekou horkou půdu do Ústí nad Labem, které do nové sezóny vstoupilo o poznání lépe, když v 1. kole vyloupilo po výhře 4:2 favorita z Karlových Varů. I tak se ale dalo očekávat velmi vyrovnané utkání, což se nakonec vyplnilo.

Znojemští se dostali v utkání do vedení pouze jednou, a to hned v jeho úvodu. V 7. minutě převzal míček na středu hřiště Petr Mašek a střelou tahem překonal domácího brankáře. Do útoku se vzápětí tlačili spíše domácí a odměnou jim byla vyrovnávací branka z hole Nováka v 17. minutě.

Skóre z první dvacetiminutovky jakoby se zkopírovalo do zbylých dvou částí. Ve 22. minutě fauloval Krejčíř a do minuty bylo potrestáno opět z hole domácího Nováka – 2:1. Ve 29. minutě pak zafungovala osvědčená spolupráce Čihala s Kucharičem a druhý jmenovaný vstřelil svůj první gól sezóny – 2:2. I ve 2. třetině bylo střelecky aktivnější Ústí, ale skóre už se neměnilo.

Ve 46. minutě předvedli pohlednou akci Esterka s Vybíralem a Ústí si vzalo vedení zpět. Následně sledovalo 150 diváků vyrovnanou bitvu, ale v 55. minutě si vytvořilo tlak Znojmo a několikátou střelu v řadě usměrnil na správné místo svým druhým zásahem v utkání Petr Mašek.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém byli aktivnější domácí a dokázali udržet míček na svých hokejkách. V 65. minutě pak domácí Fuchsig po individuální akci rozhodl o bodu navíc pro svůj tým. Znojmo si tak odvezlo z horké palubovky soupeře alespoň bod. Doma se Laufeni představí v rámci 3. kola v sobotu 19. září v utkání se Slovanem Havířov. Utkání začíná v 18 hodin.

Florbal Ústí nad Labem – TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:3 po prodl. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky: 17. Josef Novák, 23. Josef Novák, 46. Filip Vybíral, 65. Martin Fuchsig - 7. Petr Mašek, 29. Tomáš Kucharič, 55. Petr Mašek. Diváci: 158.

Rozhovory po utkání s nejlepšími hráči a trenéry:

https://www.youtube.com/watch?v=rpzCvxZVwjk