Domácí na svého soupeře vlétli už v úvodu zápasu a díky skvěle odehrané první třetině si vybudovali stěžejní náskok, který podržel brankář Hándl několika důležitými zákroky. Nejprve dorážel Čihal z bezprostřední blízkosti a poslal Znojmo do vedení. Hned v následném střídání přidal druhou branku po krásné kombinaci Gerža. Ještě před přestávkou pak naservíroval gól Šrámek Procházkovi a bylo to   již o tři branky.

Ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal a mladý pražský soupeř díky své šikovnosti začal kousat. Účet druhé třetiny však otevřel obránce Kriš nechytatelnou dělovkou do šibenice – 4:0. Až poté se ke slovu dostali hosté, kteří ve 24. minutě korigovali na rozdíl tří branek. Při další brance domácích efektivně asistoval Kucharič a pro Šrámka nebyl problém přidat další branku. V následných minutách se ale pořádně nadechli hosté a po dvou brankách se náskok ztenčil. Z pohledu Znojma mohlo být ještě hůře, ale Start nevyužil přesilovku a Jonáš Kreysa dodal brankou na 6:3 domácím klid na hokejky.

Poslední třetina byla už jasně v režii Laufenu. Branky Petra Maška a dvou posil z Tatranu Kreysy a Švédy určili konečný stav utkání 9:4. Domácí si připsali první body do tabulky a na tento výkon budou chtít navázat v sobotu na hřišti Ústí. Nejlepším hráčem domácího celku byl zvolen obránce Jozef Kriš.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FATPIPE Start98 Kunratice 9:4 (3:0, 3:3, 3:1)

Branky: 10. Petr Číhal, 11. Jan Gerža, 17. Vojtěch Procházka, 22. Jozef Kriš, 31. Jiří Šrámek, 39. Jonáš Kreysa, 49. Petr Mašek, 55. Jonáš Kreysa, 59. Dalibor Švéda - 24. Jiří Lebeda, 35. Matěj Duda, 37. Matěj Netrefa, 49. Jiří Lebed. Diváci: 83.

Sestřih z utkání:

Videorozhovory:

Rozpis 2. a 3. kola 1. ligy mužů:

Florbal Ústí – TJ Znojmo LAUFEN CZ (11. září ve 20:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Torpedo Havířov (18. září v 18:00)