Review: A-tým na úvod sezóny podlehl doma Českým Budějovicím

Dlouho očekávaný start 1. ligy nevyšel. TJ Znojmo LAUFEN CZ nevykročilo do sezóny tou správnou nohou a na úvod nestačilo na Štíry Č. Budějovice. Téměř dvě stovky skvělých fanoušků viděli atraktivní 1. třetinu, po které si málo kdo představil, že body nezůstanou ve Znojmě, ale od 2. třetiny převzali iniciativu hosté a dokázali se svými šancemi naložit lépe než domácí Laufen.

Hned v úvodu utkání dostali hosté možnost přesilové hry, se kterou naložili nejlépe, jako mohli a načali gólový účet utkání. Znojmo následně přidalo na tempu a to se projevilo na skóre. Skulinku v obraně hostů našel Jan Gerža a premiérovým gólem za A-tým srovnal povedenou střelou pod břevno. Tutéž šanci dostal o chvíli později Jiří Šrámek a i jemu se podařilo v 7. minutě prostřelit jinak skvěle chytajícího Macka – 2:1! Ve 13. minutě si jako z učebnice přihrej a běž, vykombinovali obranu hostů Palát s Matouškem a druhý jmenovaný zvýšil už na 3:1. Do přestávky však po druhé v utkání zafungovala přesilová hra hostů a ti se brankou na 3:2 opět dostali na dostřel.

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté, tlačili domácí hluboko ke své svatyni, s čímž přišly zmatky a chyby ve znojemské obraně. Nejprve hosté ve 24. minutě srovnali a v rozmezí minuty a půl po půli utkání zvýšili už na 3:5! Domácí si sice vypracovali několik zajímavých příležitostí, ale v tu chvíli už skvěle rozchytaný Macek odmítal kapitulovat.

Do třetí třetiny stáhli znojemští sestavu na dvě formace, ale nedokázali si vytvořit souvislejší tlak a obrana hostů fungovala na jedničku. Místo snížení a závěrečného dramatu navýšili hosté skóre na 3:6 a následně přidali do prázdné svatyně další branku. Od té chvíle se utkání spíše dohrávalo a znojemští se ještě dočkali úpravy skóre z hole kapitána Pavla Paláta na 4:8. Za zmínku ještě stojí chycené trestné střílení Honzy Hándla, který však následně ještě po deváté lovil míček ze své branky.

Úvod nevyšel, ale sezóna bude ještě dlouhá. Příležitost získat první body do tabulky budou mít Laufeni hned příští víkend, kdy zajíždí na půdu Ústí nad Labem. Doma se představí v sobotu 19. září v utkání se Slovanem Havířov.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Štíři Č. Budějovice 4:9 (3:2, 0:3, 1:4)

Branky: 6. Jan Gerža, 7. Jiří Šrámek, 13. Lukáš Matoušek, 57. Pavel Palát - 5. Tomáš Brožek, 17. Jan Králík, 24. Tomáš Hanák, 34. Michal Matějček, 35. Daniel Drobiš, 52. Jan Králík, 55. Tomáš Hanák, 56. Tomáš Hanák, 60. Jan Procházka. Diváci: 192

Komentář trenéra Jan Šťastníka: „Ač to vypadá, že výsledkově rozhodla druhá třetina, z mého pohledu rozhodla už ta první, kde jsme tušili bláznivý pres soupeře, dokázali jsme se z něj dostat a z šancí skórovat, ovšem nesmyslná zbytečná vyloučení vrátili soupeře zpět do hry dvěma brankami. V druhé třetiny se začalo utkání překlápět na soupeřovu stranu a i přes platonický tlak ve třetí části vyhrál zaslouženě.“

Komentář trenéra Jiřího Kratochvíla: „Jsme rádi za výhru. Myslím, že od druhé třetiny jsme diktovali hru, ale i přes divokou třetí třetinu je naše vítezství zasloužené.“