V týdnu od 27. do 31. srpna proběhl další z tradičních Letních florbalových kempů TJ Znojmo LAUFEN CZ. Jako v minulých letech, tak i letos, byl o kemp velký zájem a nakonec se ho zúčastnil rekordní počet 66 hráčů a hráček napříč kategoriemi přípravky, elévů, mladších a starších žáků, starších žákyň a mladších žákyň.

Cílem kempu bylo propojit získání nově nabitých florbalových vědomostí a dovedností se zábavou. Tu zajišťoval doplňkový program, ale také dopolední tréninkové jednotky mimo halu. Hráči a hráčky byli rozděleni do čtyř tréninkových skupin, ve kterých absolvovali celkem 14 tréninkových jednotek, z nichž 9 bylo zaměřeno čistě na florbal! Nejmladší skupinu kempu vedly trenérky Hanka Kovářovou s Pavlínou Novákovou, druhou skupinu vedl David Kučera společně s Lukášem Matouškem, třetí skupinu pak Jakub Martinek s Martinem Ďuriškem a nejstarší skupinu vedl Jan Šťastník s Danielem Dvořákem.

Kromě florbalových tréninkových jednotek byl program nabitý i mimo znojemskou „arénu“. Florbalové naděje absolvovaly bitvu v Laser Game aréně, v úterý se zajely vykoupat do hotelu Vinice Hnanice, přičemž odvážná dvacítka absolvovala tuto cestu na kole i přes nepříjemné horké počasí. Ve středu byl na programu veletrh Fat Pipe, kde si mohli účastníci kempu pořídit vybavení a otestovat nové hokejky. Čtvrteční program v Beach Clubu byl propojen s rodiči, po němž mohli účastníci zhlédnout utkání A-týmu proti FBC Aligators. Poslední den kempu pak proběhl tradiční rozlučkový turnaj, který byl rozdělen dle věku na tři kategorie. Po turnaji byly oceněny nejlepší týmy ze všech kategorií a všichni účastníci kempu si domů odnesli památeční fotku a hrníček TJ Znojmo LAUFEN CZ.

Poděkování patří všem účastníkům a především také všem trenérům za jejich odvedenou práci.

 „Jsme velmi rádi, že počet zájemců o kemp stále roste! Věřím, že byl kemp připraven tak, aby byl pro děti pestrý a zajímavý. Nově nabité vědomosti a dovednosti se budou všem hráčům a hráčkám hodit nejen do sezóny, ale i do budoucna“, řekl na závěr jeden z hlavních trenérů kempu Jakub Martinek.