Oba soupeři se naposledy potkali 26. ledna 2020 a Znojmo tehdy na domácím hřišti prohrálo poměrem 7:8. Start i Znojmo mají v letošní sezóně za sebou vrcholovou část Poháru Českého florbalu. TJ Znojmo LAUFEN CZ v něm sice potrápilo zvučné soupeře, ale v základní skupině skončilo po třech porážkách poslední. Sobotnímu pražskému soupeři se dařilo o poznání lépe, když dokázal zdolat Jaroměř i Pardubice a díky 1. místu ve skupině postoupil v poháru do dalšího kola. Mladý tým tak bude chtít navázat na dobré letní výkony a na fanoušky bude zřejmě čekat zajímavá podívaná.

Atraktivitu utkání ještě více umocňuje uzavření spolupráce mezi Znojmem a Tatranem Střešovice. Díky dohodě obou klubů totiž může Znojmo využít střídavých startů hráčů Tatranu do 1. ligu mužů. Situace pro jednotlivé utkání však může být různá a bude se odvíjet od potřeb znojemského A-týmu. Samozřejmě bude záležet také na termínové listině Livesport Superligy a na tom jestli hráče pražský gigant pro dané utkání uvolní.

Do 1. kola ale vyběhnou Laufeni v plné polní. Krom domácích opor do zítřejšího úvodního kola naskočí i juniorští mistři světa z roku 2019 Jonáš Kreysa, Pavel Sládeček a Dalibor Švéda.

Jonáše Kreysu, který si v loňském roce při přerušení superligy vyzkoušel i angažmá v nejvyšší švédské soutěži v dresu Hölvikenu, jsme požádali o krátký rozhovor.

Ahoj Jonáši, Znojmo se dohodlo na vzájemné spolupráci s tvým mateřským klubem Tatranem Střešovice a pro tebe to znamená možnost další porce zápasů, co na tuto možnost říkáš?

Ahoj, beru to jako další zkušenost a možnost se zlepšovat. Když zrovna máme volný víkend, tak je to ideální příležitost zahrát si další zápasy.

Máš zlatou medaili z předchozího juniorského světového šampionátu, jak na něj s odstupem vzpomínáš? A co říkáš na letošní počínání našich juniorů na MS, sledoval jsi?

Vzpomíná se na to moc hezky, ale už je to minulost, takže se soustředím na nové cíle. Ano, letos jsem se byl podívat i osobně, kluci si to zasloužili a oprávněně se stali mistry světa.

V sobotu nastoupíš za Znojmo v prvoligovém zápase proti pražskému Start98, co od tohoto zápasu očekáváš?

Jsem zvědavý na úroveň první ligy, ještě jsem neměl možnost si zahrát takový zápas, takže se na něj těším.


Nejbližší zápasy Znojma v 1. lize mužů:

Sobota 4. 9. (20:00): TJ Znojmo LAUFEN CZ -  FAT PIPE Start98 Kunratice

Sobota 11. 9. (20:00): Florbal Ústí - TJ Znojmo LAUFEN CZ

Sobota 18. 9. (18:00): TJ Znojmo LAUFEN CZ -  Torpedo Havířov


INFORMACE PRO FANOUŠKY:

Z nařízení vlády ČR je vstup umožněn osobám, které:

  • nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19
  • absolvovaly RT-PCR test s negativním výsledkem ne starší 7 dnů nebo
  • absolvovaly POC test s negativním výsledkem ne starší než 72 hodin nebo
  • nejdříve před 14 dny absolvovaly druhou dávku u dvoudávkového schématu očkování proti SARSCoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • nejdříve před 14 dny absolvovaly jednodávkové očkování proti SARS-CoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní

s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku.

ODKAZ NA UDÁLOST NA FACEBOOKU:

ZDE