Vstup do sezóny se mužům podařil. Na svém hřišti nedali šanci v 1. kole pražskému Startu, který si odvezl porážku 4:9. Ve 2. kole ale naopak schytali vysokou porážku Laufeni v dalekém Ústí nad Labem. Alespoň zlepšený výkon ve 3. třetiny byl příslibem právě k blížícímu se duelu s Havířovem.

Náš soupeř má za sebou špatný start do sezóny a krčí se zatím na posledním místě tabulky. Trápí ho především obrana, když ve dvou zápasech inkasoval hned třiadvacetkrát! V divokém zápase naposledy podlehl doma Karlovým Varům 9:15. Individuálně si budou muset dát pozor znojemští na Jakuba Vilíma, který zatím posbíral statistiku 3+2 stejně jako kapitán Znojma Vojtěch Procházka.

Naposledy se oba týmy střetly v předloňském předkole Play-Off, ve kterém byli úspěšnější havířovští a poměrem 2:1 na zápasy postoupili na úkor Znojma.

Před zápasem jsme vyzpovídali útočníka Laufenu Martina Ďurišku.

Ahoj Martine, v sobotu přivítáte Torpedo. Jdete do toho zápasu s jasným cílem vyhrát?

Ahoj, bezpochyby ano! Naším cílem bude určitě získat body z dalšího utkání a vyhrát před domácími fanoušky. Musíme se však zaměřit na plnění taktického plánu a držet se naší hry.

Co musíte zlepšit oproti poslednímu utkání v Ústí, které se vám příliš nevydařilo?

Rozhodně musíme podat konstantní výkon po celý zápas a nevypadnout z tempa v průběhu utkání, tak jako v Ústí. Musíme se také soustředit celý zápas na osobní souboje, které jsme v předešlém utkání často prohrávali a soupeř je značně trestal.

V úvodních dvou duelech jsi neskóroval. Je čekání na gól frustrující nebo se nenecháváš statistikami ovlivnit?

Frustrující úplně ne, poslední dobou se moje pozice v týmu vyvinula trošku jiným směrem a soustředím se hodně na přihrávky svým spoluhráčům do gólových akcí. Statistiky mě nijak extra neovlivňují, věřím ale, že první branka v sezóně brzy přijde!

3. kolo 1. ligy mužů:

Pondělí 18. 9. (18:00): TJ Znojmo LAUFEN CZ -  Torpedo Havířov

INFORMACE PRO FANOUŠKY:

Z nařízení vlády ČR je vstup umožněn osobám, které:

  • nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19
  • absolvovaly RT-PCR test s negativním výsledkem ne starší 7 dnů nebo
  • absolvovaly POC test s negativním výsledkem ne starší než 72 hodin nebo
  • nejdříve před 14 dny absolvovaly druhou dávku u dvoudávkového schématu očkování proti SARSCoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • nejdříve před 14 dny absolvovaly jednodávkové očkování proti SARS-CoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní

s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku.

ODKAZ NA UDÁLOST NA FACEBOOKU:

https://www.facebook.com/events/248446910532175?ref=newsfeed