S cílem ukončit sérii porážek odjížděl A-tým na sever Moravy, v cestě mu ale stál nevyzpytatelný soupeř Florbal Exelsior Havířov. Oba sokové se už střetli zkraje sezóny ve Znojmě, tehdy brali domácí 2 body za výhru v prodloužení.

Úvodní třetina na gólové hody nevypadala. V 9. minutě otevřel skóre domácí Šochman a další gól viděli diváci až v čase 16:00, kdy se při odraženém míčku nejlépe zorientoval Novák a vyrovnal. Domácí šli však ještě v první části do vedení brankou Hřivny 13 sekund před koncem.

Ve druhé části se utkání proměnilo v divokou přestřelku a k vidění bylo málo vídaných 10 branek! Ve 22. minutě prokázal šikovné ruce Kucharič a vyrovnal. Následně se podařilo domácím odskočit na rozdíl dvou branek, ale znojemští opláceli stejnou mincí! Nejlepší hráč Znojma Kucharič o sobě dal opět vědět a z následné přesilovky dopravil kotouč za záda domácího brankáře Lukáš Matoušek – 4:4! Jenže poté si vzali slovo opět domácí a dvěma brankami mezi 32. a 33. minutou odskočili na rozdíl dvou branek – 6:4!  Následně dostal hosty na dostřel ještě Polehňa, ale od této chvíle už se bodový příděl pro Znojmo začínal spíše vzdalovat. Domácí totiž stihli do přestávky ještě dvakrát skórovat!

To že Znojmu v tomto utkání nefungovala obrana, potvrdila i závěrečná třetina, kdy si Havířov vypracoval pohodlný náskok. Porážku 7:12 už jen zmírnily branky Čihala a Kuchariče, který tak dovršil hattrick. Pro znojemské to byla už 4. porážka v řadě a špatnou bilanci posledních týdnů bude chtít napravit v jihomoravské derby, které je na programu 14. prosince v Brně. Následující den se představí opět v Havířově proti tamějšímu Slovanu. Posledním utkáním v roce 2019 bude domácí Vánoční utkání proti Jaroměři 21. prosince od 18 hodin.

Branky: 9. Erik Šochman, 20. Josef Hřivna, 27. Jakub Vilím, 28. Marián Kloza, 32. Adam Feber, 33. Daniel Tychtl, 39. Daniel Matloch, 39. Adam Klimeš, 57. Martin Kutáček, 58. Jakub Vilím, 60. Matěj Černý, 60. Adam Feber - 17. Jan Novák, 22. Tomáš Kucharič, 28. Tomáš Kucharič, 31. Lukáš Matoušek, 35. Martin Polehňa, 60. Tomáš Kucharič, 60. Petr Čihal

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „Dneska rozhodla druhá třetina, kdy soupeř potrestal všechny naše chyby, a my jsme nedali 100% šance. Ve třetí třetině naše střelecká potence pokračovala, což vedlo k výrazné prohře. Gratuluji soupeřům k vítězství."

Komentář trenéra domácích Libora Pacíka: „Vyrovnané utkání rozhodly změny, ke kterým jsme v průběhu utkání přistoupili. Týdenní příprava na soupeře se vyplatila a hráči utkání po taktické stránce zvládli, což nás těší. Děkuji divákům za atmosféru a soupeři přeji šťastný návrat domů.“