Martin Pánek přichází do Znojma na roční hostování, nadále ale zůstane kmenovým hráčem Tatranu. Tím, že se jedná o hostování, bude moci v sezóně 2022/2023 nastupovat pouze ve znojemských barvách! Nutno však dodat, že bude Martin i nadále působit v Tatranu jako pracovník klubu a trenér mládeže. „Domů“ do Znojma tak bude na zápasy dojíždět. Důvody tohoto kroku objasňuje sám hráč, kterému neřekne nikdo jinak než Paňas. Hraní ve Znojmě se urodilo díky tomu, že Honza Šťastník a vedení klubu o mě mělo zájem hned od té doby, když se doslechli, že s hraním ještě nechci úplně končit. Řekli jsme si, co je reálné a co zase ne. Když jsme obě strany viděli cestu, tak jsme si s nadšením plácli. Už se nemůžu dočkat,“ říká Martin Pánek a přidává, proč se rozhodl jako hráč Tatranu skončit.

Realita mého konce jako hráče v Tatranu je taková, že se chci soustředit převážně na trénování dětí a mládeže v Tatranu a do budoucna i elitních týmů. Tím pádem už není čas na to trénovat 5x-6x týdně. Na druhou stranu ještě nejsem připraven s florbalem skončit úplně a chci si ho ještě užívat. A kde jinde si ho můžu užívat, než ve Znojmě,“ dodává.

Martin opustil svůj rodný klub v roce 2019 poté, co A-tým sestoupil z tehdejší Tipsport Superligy. Jeho posledním utkáním ve znojemském dresu tak bylo sedmé rozhodující utkání Play-Down proti Bulldogs Brno, ve kterém si sice připsal čtyři kanadské body, ale pád svého týmu o ligu níže neodvrátil. Po této neúspěšné sezóně spolu s Martinem Šindelářem vyslyšeli lákavou nabídku působit ve slavném Tatranu, kterou také přijali. Nyní je ale připraven na svůj návrat do A-týmu Znojma, kterého se už nemůže dočkat. Těším se na všechny kluky, na všechny lidi z klubu, ale také na domácí zápasy a všechny fanoušky. Když jsem odcházel, tak jsem klukům z dorostu a juniorky říkal, že se vrátím, a že si spolu zahrajeme. A je to tady. Nechci se vracet po několika letech pauzy nebo hraní sranda turnajů. Vracím se v nejlepší formě a chci doma ukázat všechno, co jsem se naučil a kam jsem se posunul. Věřím, že pomůžu týmu a také všem klukům, kteří jsou moji kamarádi a bývalý svěřenci,“ neskrývá nadšení ze svého návratu na jih Moravy.

V pražském velkoklubu se zařadil mezi opory A-týmu a nahlédl také do reprezentačního výběru mužů. Dosavadním vrcholem jeho působení v hlavním městě bylo letošní stříbro v Livesport Superlize, když s Tatranem dokráčel až do Superfinále, ve kterém podlehl Mladé Boleslavi těsně 1:2. V osobních statistikách si v loňské sezóně vedl Martin také skvěle, když si v základní části připsal jako obránce 20 kanadských bodů, další 3 body pak přidal v Play-Off a 6 kanadských bodů přidal také v Poháru Českého florbalu. V Tatranu nadále zůstanu jako pracovník klubu a trenér mládeže. Také budu nově působit jako hrající pomocný trenér u A-týmu Střešovic, díky čemuž se budu stále udržovat ve formě, abych ve Znojmě mohl odvádět 100% práci na hřišti,“ přidává na závěr.

Takto výrazná a zkušená posila bude jistě vzpruhou pro znojemský A-tým, který se připravuje na další sezónu v 1. lize mužů. Posilu v podobě Martina Pánka si jistě chválí i trenérské duo Jan Šťastník a Alan Juříček „S příchodu Martina mám velkou radost. Po mnoha odchodech hráčů je to zcela pozitivní impuls a motivace do kabiny. Očekávám od Paňase, že všem znojemským fanouškům ukáže zkušenosti nasbírané v Tatranu Střešovice a prodá je ve znojemském dresu,“ komentuje příchod posily trenér Jan Šťastník.