Úvodní třetina domácímu Laufenu vůbec nevyšla. Už ve 3. minutě se po chybě na středu hřiště dostal do úniku Svatoň a Brno vedlo! V opticky vyrovnané 1. třetině se domácí nedokázali z ojedinělých šancí prosadit a Buldoci trestali další brankou, když v 19. minutě našli volný prostor před brankou, kde stál nikým nehlídaný Svatoň a ten druhou brankou v utkání zvýšil už na 0:2.

Prostřední třetina přinesla velké zlepšení z pohledu Laufenu. Hosté sice nejprve skrytou střelou z dálky Michala Pešáka vedli už o tři branky, ale domácí tým se zvedl a dokázal vyrovnat nejen hru, ale i skóre. Nejprve Piskáček překvapil nejen diváky náhozem z poloviny hřiště, který zapadl až za záda Haltmara – 1:3. Ve 28. minutě se prosadila staronová posila Znojma Vít Bárta a domácí byli znovu ve hře. Vít Bárta naskočil znovu za A-tým po dlouhých 9 letech! Posilněný Laufen dvěma zásahy se na soupeře vrhl a dokázal v 36. minutě zásluhou Petra Maška vyrovnat na 3:3! O dvě minuty později ale Buldoci nádherně využili vysunutého postavení domácích a Jan Svoboda se z brejku nemýlil - 3:4!

Měla tak rozhodnout poslední část, ve které došlo na přetahovanou. Ve 42. minutě prokázal při nájezdu šikovné ruce Filip Eliáš a domácí opět srovnali! Po faulu ve 44. minutě dostal však tu stejnou šanci hostující kapitán Marek a také se nemýlil – 4:5! Laufen se ale nevzdal, a když mu byla ve 47. minutě nabídnutá přesilovka, Šrámek se dělovkou postaral o vyrovnání! Chléb utkání se lámal o čtyři minuty později. Tentokrát museli do oslabení znojemští a Buldoci vstřelili z hole Sedmery vítěznou branku. Laufen to ještě zkoušel při hře bez brankáře, ale Valachovič střelou do prázdné jen pečetil výhru Bulldogs Brno.

Do konce základní části zbývá ještě 5 utkání a Znojmo se bude z 13. místa pokoušet o zázrak. Na 10. místo zaručující záchranu a účast v předkole Play-Off ztrácí 5 bodů.

21. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 5:7 (0:2, 3:2, 2:3)

Branky: 22. Bohumil Piskáček, 28. Vít Bárta, 36. Petr Mašek, 42. Filip Eliáš, 47. Jiří Šrámek - 3. Martin Svatoň, 19. Martin Svatoň, 21. Michal Pešák, 38. Jan Svoboda, 44. Jakub Marek, 51. Filip Sedmera, 59. Michal Valachovič. Diváci: 123.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Jiří Šrámek

Hráč utkání za tým Bulldogs Brno: Martin Svatoň