První zápas v novém roce má za sebou A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ. K 19. kolu cestoval do Českých Budějovic a chtěl odčinit několik posledních nepovedených utkání. Soupeřem mu byl tým na 11. místě tabulky budějovičtí Štíři.

Vánoční pauza jakoby spíše ublížila znojemským florbalistům, kteří nezachytili úvod utkání a domácí to dokázali dokonale potrestat. V 7. minutě předvedli Štíři pohlednou kombinaci a po trefě Vlčka šli do vedení. Ve 12. a 15. minutě navíc přidali další branky a po úvodní dvacetiminutovce se dostali do pohodlného vedení 3:0!

Do 2. třetiny nastoupili znojemští pouze se dvěma formacemi, ale ke zlepšení to nevedlo. Do poloviny utkání totiž Štíři přidali další dvě branky a za stavu 5:0 bylo utkání prakticky rozhodnuté. Ve druhé polovině utkání se přesto začali prosazovat i hosté. Ve 36. minutě se střelou z úhlu prosadil Petr Čihal a dodal Znojmu alespoň teoretickou naději.

V poslední části hry převzali otěže zápasu znojemští, na zvrat však už bylo pozdě. Krátce po příchodu z kabin se prosadil opět Petr Čihal, ale bohužel o sobě po této brance dali vědět i domácí a zvýšili na 6:2. V poslední pětiminutovce, když už se utkání spíše jen dohrávalo, padly ještě 4 branky. Na 7:2 zvýšili Štíři a poté se třemi brankami prosadili ještě hosté brankami Matouška, Paláta a Kuchariče.

A-tým i přes několik porážek zůstává nadále na 6. příčce a bojuje o přímou účast v Play-Off. Ve 20. kole se A-tým představí na domácí palubovce, kdy v sobotu 18. ledna vyzve od 18 hodin tým Petrovic.

Branky: 7. Dominik Vlček, 12. Michal Měřička, 15. Tomáš Hanák, 27. Dominik Vlček, 31. Daniel Drobiš, 48. Michal Měřička, 56. Daniel Drobiš - 36. Petr Čihal, 42. Petr Čihal, 58. Lukáš Matoušek, 58. Pavel Palát, 60. Tomáš Kucharič. Diváci: 163.

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „Dnešní zápas rozhodla první třetina, kde jsme totálně zaspali. Ve druhé třetině jsme bohužel neproměnili stoprocentní šance a soupeř nám odskočil ještě víc. Ve třetí třetině jsme zlepšili pohyb, nicméně to nestačilo na tu ztrátu. Jediná pozitivní je hra v Power play. Je potřeba, aby se někteří hráči nad sebou zamysleli, jak zlepšit svoji výkonnost."

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „V zápase jsme byli od začátku lepším týmem, dostali jsme se do vedení a zápas jsme zaslouženě vyhráli. Konec jsme si trochu zkomplikovali, ale jsme rádi za tři body.“