G 11 – 1. místo

Náš jediný dívčí tým dokázal v konkurenci 8 týmů vybojovat zlaté medaile! V základní skupině holky nejprve zdolaly polskou Trzebiniu 5:1 a ve druhém sobotním utkání také jednoznačně Tatran Střešovice poměrem 6:1. Dobré skóre obou utkání zapříčinilo to, že i přes porážku se Spartou Praha v posledním utkání ve skupině obsadily 1. místo a postoupili do elitní čtveřice, která bojovala na druhý den o cenné kovy. Druhý den vyšel děvčatům na výbornou! Nejprve zdolaly další polský tým se stejným výsledkem 5:1 a poté přišly na řadu duely určující konečné pořadí. Díky remíze se Spartou Praha 3:3 zůstaly mladší žákyně ve hře o zlato i před posledním utkáním. V něm potřebovaly porazit tým FBC Draci, remíza by jim totiž zajistila „jen“ stříbrné medaile. V rozhodujícím utkání Znojmo pár minut před koncem prohrávalo, ale závěrečný senzační obrat z 1:2 na 3:2 znamenal zisk zlatých medailí! Amálie Horáková byla dokonce v této kategorii zvolena nejužitečnější hráčkou!

Komentář trenérky Smutné:

„Chtěla bych holkám poděkovat a zároveň je pochválit za přístup k jednotlivým zápasům na turnaji přesto, že jsme to neměly jednoduché. Za mě můžu říct, že jsme si turnaj pořádně užily a za skvělé výkony jsme si odvezly zlaté medaile“.

B 09 – 3. místo

Turnajovou pouť znojemské výpravy započali právě chlapci kategorie B 09. Na úvod turnaj v pátek podlehli silným Vítkovicím 1:5, ale tato porážka je naopak do druhého dne dostatečně povzbudila! Během sobotního dne totiž dokázal tým porazit Teplice 6:0 a FBŠ Bohemians bílí 3:0! Dvěma výhrami si tak chlapci zajistili 2. místo ve skupině a postoupili po semifinále Play-Off A. V neděli je tak s jistotou bronzové medaile čekal náročný zápas tentokrát proti FBŠ Bohemians zelení. Utkání dospělo za stavu 2:2 až k samostatným nájezdům, které ale bohužel zvládl lépe soupeř. Bronzové medaile se ale jistojistě počítají!

Komentář trenéra Ďurišky:

„Celý tým bych chtěl pochválit za výborný přístup po celou dobu turnaje. Kluci se jak individuálně, tak i týmově zlepšovali zápas od zápasu. Výrazně jsme předčili veškerá očekávání a byli jsme velmi blízko finálové účasti. Turnaj jsme si zároveň užili jako jedna parta a dovezli si super zážitky.“

B 12 – 2. místo

Chlapci v kategorii B 12 čekal náročný turnaj o 17 týmech a pouze vítězové základních skupin měli právo si to rozdat o medailové umístění, a to se přesně zdařilo našim chlapcům! Ve své skupině totiž zdolali všechny své soupeře. V sobotu porazili nejprve Butchis 3:0 a následně Prague Tigers 3:1. V odpoledních utkáních jeli dále na vítězné vlně, když porazili poměrem 8:4 Bratislavu a na závěr skupiny také drtivým výsledkem 12:1 Košice! Díky 1. místu ve skupině tak postoupili do nedělní finálové čtyřky, která si to rozdala o medaile. Hned v prvním utkání ale přišla první porážka 2:6 od Black Angels. Elévové tak potřebovali pro zisk cenného kovu už jen vítězit, což se jim podařilo. V nedělním druhém utkání zvítězili 8:0 nad Přerovem a po výhře 6:3 nad Bohemians Praha vybojovali krásné stříbrné medaile! Znojemský Lukáš Vašek byl zvolen navíc vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje!

Komentář trenéra Šťastníka:

„Skvělý turnaj pro naše mladé hráče. Během celého víkendu odehráli velkou porci utkání proti velmi kvalitním soupeřům, zejména skalpy Bohemians a Prague Tigers se cení. Kluci si zaslouží pochvalu, celý víkend fungovali velmi dobře na hřišti i mimo něj. Vzhledem k poměrně velkému počtu omluvenek, měli na turnaji všichni velké herní vytížení a prověřila se tak jejich kondiční připravenost.“

B 14 – 8. místo

Nejmenší kategorií, která do hlavního města odcestovala, byla přípravka. V konkurenci 15 týmů se umístila na 8. místě, když nejprve obsadila v základní skupině 3. místo. V ní dokázali chlapci zdolat 6:1 Black Angels a 7:0 tým Panthers Praha, naopak porážky si připsali s týmy Kladna a Mladé Boleslavi. Díky 3. místu se dostalo Znojmo do skupiny o 5. až 8. místo. Nedělní boje ale klukům nevyšli podle představ a po třech porážkách obsadili 8. pozici v turnaji.

Komentář trenérky Pelánové:

„Letošní PFC předčilo moje očekávání. Jednalo se pro mě o první turnaj tohoto typu, a pro většinu hráčů to bylo stejné. Celý tým, který byl bez rodičů v neznámém prostředí, předváděl neuvěřitelné výkony a bojovnost. I když byly slzy a smutek po posledním zápase, tyto dny nás společně posunou dále. Na závěr děkuji všem rodičům, kteří nás podporovali ze Znojma, ale i těm, kteří nám fandili, viděli vše na vlastní oči a pomohli nám s organizací na místě. Na každého hráče a všechny rodiče jsem pyšná, zvládli jsme to výborně!“