Znojemského odchovance se zkušenostmi ze Švédska a české reprezentace jsme požádali o rozhovor.

Ahoj Ondro, nešlo si nevšimnout, že jsi stál v posledních utkáních na střídačce A-týmu. Jaká je tedy tvoje současná role?

Ahoj. Tak už nějakou dobu se motám kolem týmu. Převzal jsem po Alanovi kondiční přípravu a začal jsem chodit i na florbalové tréninky s hokejkou v ruce, abych doplnil chvílemi nízké hráčské stavy a sám se trošku udržoval v kondici.

V současné situaci, kdy se klukům nedaří, jsem se rozhodl pomoct, jak aktuálně můžu a to tak, že jsem nabídl Honzovi pomoc a připojení do trenérského štábu. Snažím se do týmu vnést nějaký nový impulz a energii, předat svoje zkušenosti. Pomáhám Honzovi s přípravou na zápasy, jsem na tréninkách, na střídačce, občas něco řeknu v kabině. Řekli jsme si, že to teď na pár zápasů zkusíme a uvidíme, jak to bude fungovat. Zatím jsme spolu takto vedli dva zápasy a věřím, že to efekt a přínos mělo a ty výkony a fungování týmu mají vzestupnou tendenci. Věřím, že je jen otázka času, kdy to kluci zlomí a začnou si zase věřit a ty vyrovnané zápasy se začnou překlápět na naši stranu.

pas s Bulldogs Brno nám těsně utekl, kde vidíš ty příčinu porážky?

Začali jsme zbytečně vlažně, trošku bojácně a neplnili jsme pokyny. Nabídli jsme soupeři laciné góly a zase jsme se dostali do situace, kdy musíme dohánět. Od druhé třetiny to už byl slušný výkon, vrátili jsme se do zápasu a zápas vyrovnali.  Do třetí třetiny jsme šli s tím, že je to 50:50 a na férovku si to rozdáme o 3 body. Kluci bojovali, bohužel nám chybělo udělat ten další krok a překlopit to na naši stranu. To je to herní sebevědomí, které nám teď chybí.

Je naopak něco, za co bys kluky pochválil?

Určitě tam bylo spoustu pozitivního. Jak už jsem říkal, dokázali jsme se vrátit do zápasu, přepnout na vyšší otáčky, zvýšit tlak do branky a náš výkon měl vzestupnost tendenci.  Hráli jsme na tři vyrovnané pětky, a i když jsme to v závěru chtěli stáhnout a ještě to tempo vystupňovat, tak bylo vlastně těžké najít někoho, koho na konci posadit.

Určitě je na čem pracovat, co se týče naší hry, ale bylo vidět, že máme ve zbytku sezóny na čem stavět. Teď je potřeba v tom pokračovat a naši hru kousek po kousku posouvat.

Do konce základní části zbývá odehrát 5 utkání. Co jsou za tebe klíčové prvky k tomu, udržet 1. ligu, ať už po základní části nebo v následné baráži?

Tak ideální scénář je samozřejmě baráži se vyhnout. Pořád je to reálné, a dokud je šance, musíme o ni bojovat a věřit. Já jsem optimista. Vidím, že se zlepšujeme a je potřeba od nás všech do toho dát těch dalších pět týdnů maximum. Klíčové je samozřejmě zlomit tady tu sérii proher a začít brzo vyhrávat. Jdeme zápas od zápasu a ano, musíme většinu z nich vyhrát. Věřím ale, že v neděli uděláme první krok. Dál, než do konce základní části se zatím nedívám.

Vnímáte jako výhodu, že poslední čtyři utkání základní části odehrajete na vlastní palubovce?

Určitě je to pro nás výhoda. Bylo to vidět i proti Buldokům, kluci si s podporou fanoušků víc věří. Pořád máme jedny z nejlepších fanoušků v republice a je to extra energie pro tým, kterou teď do zbytku sezóny potřebujeme. Věřím, že i fanoušci nás přijdou ve zbytku sezóny podpořit v hojném počtu a tímto bych je chtěl pozvat.

Do utkání s Buldoky zasáhl po 9 letech Vít Bárta. Jsou ve hře další jména, které by mohly svými zkušenostmi v závěru sezóny pomoci?

Víťa se zapojil, protože s týmem taky občas trénoval a svými výkony na tréninku si řekl o místo v sestavě. Je to zkušený borec, umí přitvrdit hru a vnést tam zase nějaké nové prvky. Věřím, že nám do zbytku sezóny pomůže a bude to další dílek do skládanky toho, abychom tu sezónu zakončili pozitivně a udrželi se. Co se týče dalších jmen, nevím.

Máš za sebou velkou kariéru a nespočet zkušeností. Máš v hlavě variantu, že přeskočíš mantinel a pomůžeš týmu na sklonku sezóny přímo na hřišti?

Zatím mě to na hřiště netáhne. Věřím klukům a tomu, že můj přínos je aktuálně větší v mé pozici na střídačce. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy.