Martin Šindelář – Martin Pánek (TATRAN TEKA STŘEŠOVICE)

Oběma Martinům již sezóna skončila. Po vypjaté a pohledné sérii se poroučeli na dovolenou na úkor pražské Sparty. Porážka v posledním kole základní části připravila Tatran o možnost volby soupeře, a tak na něj pouze „zbyla“ silná Sparta. Série byla nesmírně vyrovnaná, když pět ze šesti utkání skončilo rozdílem maximálně dvou branek.

V úvodním čtvrtfinále stačila branka Martina Šindeláře a asistence Martina Pánka pouze na zmírnění porážky poměrem 5:7. Ve druhém utkání se prosadil Martin Šindelář znovu a Tatran sérii vyrovnal. Série se poté přestěhovala na Podvinný mlýn a Sparta si po dvou těsných výhrách vybudovala vedení 3:1 na zápasy. Tatran sice vyhrál zápas číslo 5, ale Sparta v další domácí odvetě po vysoké výhře 9:5 vybojovala postup mezi čtyři nejlepší.

Střelecky se dařilo zejména Martinu Šindelářovi nastupujícím ve 2. útoku, který se se statistikou 5+1 zařadil mezi klíčové opory svého týmu. Obránce Martin Pánek odehrál většinu Play-Off tradičně v obraných řadách a zaznamenal jednu branku a jednu asistenci.

„Z výsledku Play-Off jsme určitě zklamaní. Věřili jsme a stále věříme, že máme florbalově kvalitnější tým, ale na to se ve vyřazovacích bojích nehraje. Sparta působila velmi sebejistě a poctivou hrou do obrany postavenou na tvrdých soubojích nás prostě přehrála. Smutné je, že náš nejlepší florbal jsme ukázali pouze ve dvou utkáních ze šesti, a také proto jsme si postoupit nezasloužili,“ zhodnotil vyřazení Tatranu znojemský odchovanec Martin Pánek.


Ondřej Mikeš (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Sezónu si naopak prodlouží další odchovanec znojemského florbalu Ondřej Mikeš. Ten se svým Chodovem sice skončil po základní části až na pátém místě tabulky, ale o to lépe se tým připravil na čtvrtfinálové boje. Do cesty se Chodovu postavil mladý a nesmírně talentovaný tým FBŠ Bohemians a v očekávání byla dlouhá a vyrovnaná série.

Důležité první vítězství 9:5 si připsal Chodov. Ve druhém utkání sice Bohemians ukázal svoji sílu, ale rozhodující náskok získal Chodov ve 3. a 4. utkání a dostal se do vedení 3:1 na zápasy. První mečbol následně modrobílí nevyužili, ale ten druhý už si ujít nenechali a po výhře 7:3 postoupili mezi TOP 4. V semifinále čeká Chodov silná Boleslav.

Ondřej Mikeš nastupující v elitní chodovské formaci pomohl v sérii svému týmu dvěma brankami a také svým tradičním důrazem v obrané fázi.

„Série s Bohemkou byla dle očekávání hodně těžká a vyrovnaná, když se ve všech zápasech hrálo o výsledek až do poslední minuty. Jsem rád, že jsme ji po nepříliš přesvědčivé základní části takto zvládli a vygradovali náš výkon. Moc lidí nám před sérií nevěřilo, což nás určitě taky dobře nakoplo. Sérii podle mě rozhodla naše zkušenost s Play-Off, skvělý týmový výkon rozložený do všech lajn a taky i trošku štěstí v koncovce některých zápasů, kdy to mohlo dopadnout na obě strany. Každopádně je potřeba pochválit ofenzivní sílu soupeře a je jen otázkou času, kdy se jejich mladý kádr prosadí i v Play-Off. Pro nás to byla skvělá příprava na semifinále, zjistili jsme, kde nás tlačí bota a zároveň jsme našli spoustu věcí, na které se můžeme spolehnout a stavět dál. Bude to zajímavá a tvrdá série a věřím, že s tím, jak jsme se prezentovali ve čtvrtfinále, můžeme být úspěšní i proti Bolce, která je samozřejmě velký favorit a nikdo si nepřipouští, že by nebyla ve finále. Každopádně je to velká výzva a budeme bojovat“, vzkázal do rodného Znojma Ondřej Mikeš.


Eva Smutná – Eva Nečasová (K1 FLORBAL ŽIDENICE)

Nyní nahlédneme do Play-Off ženské extraligy, kde v dresu Židenic bojují proti střešovickému Tatranu Eva Smutná společně s Evou Nečasovou. Čtvrtfinálové boje napsaly doposud jen dva příběhy, jelikož Play-Off žen začalo až o uplynulém víkendu. Výhodu domácího prostředí má pro tuto sérii Tatran, který skončil po základní části na 4. místě a Židenice na něj v rámci volby soupeřů zbyly.

Oba víkendové zápasy byly až do závěrečných minut vyrovnané, a o to více může Brňanky mrzet, že stav série je 2:0 pro tým z hlavního města, který zvítězil 3:1 a 3:2. Obě Evy se již zapsaly do statistik Play-Off. Eva Smutná asistovala u jediného sobotního gólu Židenic a Eva Nečasová otevřela skóre druhého utkání. Nyní se série stěhuje do Brna, podaří se Židenicím sérii na domácí palubovce vyrovnat?

„Moc nás mrzí, že jsme oba zápasy prohrály tak těsným rozdílem. Kolikrát je lepší prohrát o více branek než dvakrát těsně, ale myslím si, že se nemáme za co stydět, protože jsme si uvědomily, že se s nimi dá hrát. Oba zápasy byly hodně vyrovnané, jen Tatran měl více štěstí v zakončení. Nezbývá nám nic jiného než to hodit za hlavu a připravit se na další náročný víkend, ve kterém jim máme určitě co vracet“, burcuje před odvetami Eva Smutná trenérka znojemských dívek.