Dárcovské odběrové centrum Plazma Plus s.r.o. ve Znojmě nabízí od května 2021 velmi moderní prostředí přímo v centru města. Nachází se na náměstí Svobody 210/18 v 1. patře budovy Komerční banky. Milý a zkušený personál zajišťuje bezpečný a bezbolestný odběr krevní plazmy každý všední den. Další pobočky společnosti Plazma Plus s. r. o. se pak nachází v Přerově a Písku.

Krevní plazmu potřebují lidé ve všech věkových kategoriích, dětí nevyjímaje. Nejvíce, kdo potřebuje plazmu, jsou lidé v ohrožení života např. po autohaváriích. Může ji ale potřebovat kdykoli kdokoli z vás. Plazma je stále nenahraditelnou součástí celé řady léků pro záchranu životů i vzhledem k tomu, jaký pokrok učinila věda ve 21. století. Jednoduše léky, které pomáhají lidem s poruchou srážlivosti krve, sníženou imunitou nebo rakovinou, se bez plazmy a jejím dárcovství neobejdou. Léky vyrobené z krevní plazmy mohou zachránit zdraví a životy mnoha tisíců lidí. Plazma se běžně používá také při léčbě popálenin, úrazů, nebo při velkých ztrátách krve. Může tedy pomoci komukoli v tíživé a nečekané situaci.

„Oslovila nás společnost PlazmaPlus se zajímavým projektem, zdali bychom nechtěli jako sportovní komunita pomoci dobré věci. Hned několik našich hráčů chodí pravidelně darovat krev a byli ochotni pomoci i v případě krevní plazmy," okomentoval uzavřenou spolupráci manažer oddílu Jan Šťastník.

A jak můžete pomoci právě Vy? Jednoduše. Stačí navštívit odběrové centrum Plazma Plus s.r.o. na náměstí Svobody v 1. patře budovy Komerční banky a darovat krevní plazmu. Nejen, že obdržíte přímo na místě individuální odměnu 700,- Kč (v případě, že byste chtěli darovat bez nároku na finanční odměnu, bude přesměrována do florbalového oddílu TJ Znojmo), ale také pokud při odběru uvedete na recepci označení „Florbal“, bude vaše návštěva započtena do klubové florbalové akce, za kterou bude odměněn na konci sezóny celý klub.

Na odběr se může každý individuálně objednat na webu: ZDE

Návštěva je možná 1x/ 14 dní a jde o šetrnější zásah, než je odběr krve. Krevní plazmu tělo obnoví do 48 hodin.