Novinkou a zcela ojedinělou akcí oddílu florbalu TJ Znojmo LAUFEN CZ je víkendové soustředění s názvem NÁVRAT RODÁKŮ! Hlavní myšlenkou tohoto krátkého soustředění je návrat znojemských florbalových osobností do rodného města, kde předají během tří dnů naší mládeži drahocenné zkušenosti. Soustředění proběhne v období letní přípravy 29. – 31. května 2020 ve Znojemské sportovní hale a ujme se ho hvězdná trojice Milan Fridrich, Ondřej Mikeš a Martin Šindelář!

„Pevně věříme, že Návrat rodáků bude pro naše mladé hráče velkým lákadlem. Jsem moc rád, že se nám s těmito osobnostmi podařilo domluvit, že si kluci udělají čas a předají naším hráčům své postřehy a bohaté zkušenosti ať už z reprezentace nebo zahraničí. O soustředění čekáme velký zájem, tak neváhejte a přihlaste se včas“, řekl k akci Návrat rodáků organizační pracovník klubu Jakub Martinek.

PODROBNÉ INFORMACE:

Termín: 29. – 31. května 2020

Místo: SH Znojmo

Forma soustředění: po denním programu odcházejí účastníci domů

Trenéři: Milan Fridrich, Ondřej Mikeš a Martin Šindelář

Kategorie: elévové – dorostenci/dorostenky

Kapacita: 30+4

Cena: 990,-

Začátek: v pátek 29. května v 16:00

Ukončení: v neděli 31. května v 13:00

Přihlášení a platba: do 10. dubna 2020, přednost mají dříve zaplacení!

Jak se přihlásit? Přihlásit se lze pouze prostřednictvím členské sekce. Po přihlášení do ní, klikněte vlevo dole na sekci „Moje e-přihlášky“ a následně rozklikněte přihlášku. Poté dole potvrďte svoji účast a přihlaste se. V případě jakéhokoliv problému s přihlášením kontaktujte pracovníka Davida Kučeru na emailu: kučera@florbalznojmo.cz.

PŘEDSTAVENÍ TRENÉRŮ:

Ondřej Mikeš (Florbal Chodov) – Znojemský rodák přičichl k florbalu na Základní škole Mládeže a za nedlouho začal demonstrovat svůj talent v mládeži TJ Znojmo. Již v dorostu patřil přes svůj mladý věk k tahounům mužstva, v juniorské kategorii si toho všimli i trenéři národního týmu a na MS juniorů získal stříbrné medaile. V té době už měl své místo v A-týmu Znojma, se kterým vybojoval postup do Fortuna extraligy. V ní pak raketově rostl a po dobu dvou sezón se vypracoval na lídra týmu. Po sestupu Znojma jeho kvality neunikli vedení pražského Chodova, kam se následně přestěhoval. Se svým novým týmem získal v superlize stříbrnou medaili a tato štace ho posunula až do nejlepší ligy světa! Celoživotní zkušenosti sbíral ve švédském Granlo a Thorrengrupenu. Po dvouleté švédské anabázi zakotvil zpět v Chodově, kde v současné době nastupuje. Ondřej je také účastníkem jednoho dospělého Mistrovství světa a může se pyšnit bronzovou medailí!

Milan Fridrich (Tatran Střešovice) – Milan je legendou českého florbalu přesahující hranice naší republiky. Bývalý hokejista začínal s florbalem ve Znojmě, odkud poté přestoupil do velkého florbalu, přesněji do týmu Bohemians. Od roku 2005 pak spojil svoji kariéru s týmem Tatranu Střešovice, se kterým získal 7 mistrovských titulů a 5x se radoval z vítězství v Českém poháru! Jeho kariéra byla bohatě spjatá s Českým národním týmem, s nímž získal v letech 2010 a 2014 bronzové medaile! Na sklonku své hráčské kariéry spojil síly opět se svým rodným městem a pomohl Znojmu v roce 2017 ke druhému postupu do nejvyšší soutěže, ve které taky následně ve znojemských barvách nastupoval. V současné době vede A-tým Tatranu Střešovice a velké zkušenosti sbíral také jako asistent Pettriho Kettunena u národního týmu, se kterým se zúčastnil v roce 2018 domácího Mistrovství světa!

Martin Šindelář (Tatran Střešovice) – Další znojemský rodák. Martin Šindelář prošel celou mládežnickou strukturou ve Znojmě, kde se každým rokem zlepšoval a vyvíjel, až se vymodeloval v kreativního a nadmíru šikovného útočníka. Průlom v jeho kariéře byla sezóna 2016/2017, kdy si vydobyl pevné místo v základní sestavě znojemského A-týmu s nímž vybojoval postup do Superligy a v posledním postupovém utkání na půdě České Lípy 2x skóroval. V první superligové sezóně zapsal do statistik 32 bodů a měl téměř bod na zápas. Raketově vystoupal však až v té druhé superligové sezóně, kdy nasbíral 69 kanadských bodů, čehož si už museli všimnout trenéři reprezentace, kam byl povolán. Martin je také akademickým mistrem světa! Po loňské sezóně neodolal vábení Tatranu Střešovice, kde momentálně působí.