V turnaji se utkal každý s každým v utkáních hraných na 3x15 minut. A-tým změřil v prvním utkání síly s brněnskými Buldoky. V zápase bylo k vidění hodně osobních soubojů a dobře postavené obrany na obou stranách hřiště. Domácí Laufeni byli však efektivnější v zakončení a ve vyrovnaném utkání svého soupeře přetlačili poměrem 3:1. Na vítězství se velkou měrou podíleli bratři Maškové a Jan Novák, který vstřelil dvě branky. V bráně pak podal při svém debutu v A-týmu jistý výkon mladičký brankář Jakub Pechura.

Ve druhém utkání proti superligovému Hattricku Brno dokázali znojemští držet krok pouze v první patnáctiminutovce. V ní se prosadil dvakrát třetí nejstarší hráč Znojma toho dne Martin Ďuriška a stanovil tak skóre 2:2. Ve druhé třetině začal postupně Hattrick dokazovat své kvality, předčil znojemské v mnoha aspektech hry a vybudoval si náskok 8:2, který pouze upravil v závěru svojí další brankou v turnaji Jan Novák.

V posledním zápase se Laufeni utkali s ambiciózními Kanonýry Kladno a na obou výběrech již byla znát únava z předchozích zápasů. Ospalé utkání zvládl lépe favorit první ligy poměrem 3:2, a protože Kladno dokázalo porazit všechny soupeře, stalo se zaslouženě vítězem celého turnaje Fat Pipe Cup U23. Domácí tým se díky výhře nad Bulldogs Brno umístil na 3. místě.

„Turnaj nám ukázal, v čem se musíme zlepšit a co musíme potrénovat. Byl to první turnaj po dlouhé době, ale myslím, že až na zápas s Hattrickem jsme zahráli vyrovnané zápasy. Mladší hráči z našeho týmu mě svoji výkonností překvapili a ukázali, že se s nimi musí počítat,“ řekl střelec tří branek na turnaji Jan Novák.

Jeho slova doplnil jeden z nejzkušenějších hráčů výběru do 23 let Martin Ďuriška. „Jsme rádi, že jsme si zahráli zápasy v tak vysokém tempu. Každý z hráčů si mohl vyzkoušet o něco jinou roli, než když hrajeme v tradičním složení. Zápasy byly zároveň dobrým testem a ukázaly detaily, na něž se můžeme zaměřit.“

Výsledky:

Kanonýři Kladno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 3:1 (Jan Novák 2, Petr Mašek)

Kanonýři Kladno – Bulldogs Brno 2:0

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:8 (Martin Ďuriška 2, Jan Novák)

Bulldogs Brno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 0:4

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Kanonýři Kladno 2:3 (Jan Gerža, Petr Mašek)

Konečné pořadí:

1. Kanonýři Kladno

2. FBŠ Hummel Hatrick Brno

3. TJ Znojmo LAUFEN CZ

4. Bulldogs Brno