Po úvodním buly sice převzali Jihočeši iniciativu, ale jako první se trefili hosté po dobře zakončeném protiútoku Bohumilem Piskáčkem – 0:1. V 7. minutě využili domácí chvilky nedůslednosti Znojma a mohli se tak radovat z první branky v utkání. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho, když se pohotovou střelou prosadil Jakub Čech – 1:2. Závěr 1. třetiny patřil Laufenu, ale další branka nepadla.

Oproti tomu prostřední část měla velký vliv na konečný výsledek a byli to domácí, kteří převzali nad utkáním kontrolu. Brzy po přestávce se trefil těsně nad nohu brankáře Jakuba Pechury domácí Kouba a bylo vyrovnáno. Živou vodou polití Štíři začali do hostů pořádně bušit a Koklar o tři minuty později dostal domácí do vedení 3:2! Před druhou přestávkou se skóre měnilo ještě dvakrát a v obou případech ve 38. minutě. Štíři nejprve odskočili na rozdíl dvou branek, ale 20 sekund na to upravil skóre na 4:3 Vojtěch Kún.

V poslední třetině se hrál vyrovnaný florbal a Laufen měl možnost utkání překlopit na svoji stranu hned při třech přesilových hrách, ale tato herní varianta mu vůbec nesedla. Byli to naopak domácí, kteří si pojistili vedení brankou na 5:3. Skóre utkání pak uzavřel nádhernou střelou backhandem David Přibil v 57. minutě. V závěru pak mohl Laufen při hře bez brankáře vyrovnat, ale šance zůstaly nevyužity.

Další porážka znamená propad na 8. místo tabulky. Nyní A-tým zajíždí do Kladna a poté doma přivítá tým Aligators.

12. kolo: FBC Štíři Č. Budějovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Branky: 7. Daniel Drobiš, 23. Matyáš Kouba, 26. Jiří Koklar, 37. Jiří Koklar, 51. Dominik Vlček - 4. Bohumil Piskáček, 12. Jakub Čech, 37. Vojtěch Kún, 57. David Přibil. Diváci: 169.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Vojtěch Kún

Hráč utkání za tým Č. Budějovice: Josef Macek

Komentáře po utkání: 

Následující utkání A-týmu:

sobota 12. listopadu: Kanonýři Kladno – TJ Znojmo LAUFEN CZ (18:00)

čtvrtek 17. listopadu: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Aligators Klobouky  (18:00)