1. liga žen je rozdělena do dvou divizí na západ a východ. V západní části soutěže bude startovat 16 družstev, která celkem odehrají v základní části 22 kol. Východní část je, co se týče počtu klubů chudší a krom Znojma do ní naskočí 9 družstev, hrát se bude rovněž 22 kol. S některými soupeři tak sehrají znojemské ženy dvě utkání a s jinými soupeřkami hned tři. Základní část začne 11. září a poslední utkání je naplánováno na 20. února.

Obě divize jsou uzavřeny a nelze z nich sestoupit. O postup do extraligy žen se bude bojovat v rámci Play-Off 1. ligy žen. Do předkola postupují týmy na 3. až 10. místě, a tak žádnému týmu neskončí sezóna hned po základní části. Vyřazovací fáze sezóny se hraje až do finále v rámci svých divizí. Vítězové Play-Off západu a východu se následně spolu střetnou o přímý postup do nejvyšší soutěže, poražený finalista si naopak vybojuje místenku do baráže o Extraligu žen.

Krom jedenácti domácích duelů čeká na ženy pořádná porce cestování za svými soupeři a hned třikrát je čeká dlouhý výjezd, kde budou muset nocovat a na druhý den sehrát další utkání. Nejbližším soupeřem na mapě je tradiční účastník FBC Aligators. Co se týče kilometrů, jsou také dostupné týmy Jihlava a Přerov. Naopak nejvzdálenějším soupeřem bude Třinec.

Ten také v loňské nedohrané sezóně vedl po 6 kolech tabulku skupiny východ. Na západě průběžně kralovaly ženy Královských Vinohrad. Bude tomu letos jinak?

K historicky prvnímu zápasu cestují ženy 11. záři do Přerova. Před vlastními fanoušky se poprvé představí 9. října a soupeřem jim bude tým FBC Dobruška.

Účastníci 1. ligy žen – skupina východ

Orel Rtyně v Podkrkonoší

FBC Dobruška

TJ Znojmo LAUFEN CZ

PRAMOS Šitbořice FBC Aligators

FBC Přerov

FBC Intevo Třinec

Torpedo Havířov

EAV SK Jihlava

IBK Hradec Králové

TJ Jablonné nad Orlicí