Vstup do zápasu ale mělo výrazně lepší Znojmo. Akci Ďurišky dotáhl ve 4. minutě do konce Novák a vstřelil úvodní branku utkání. V 8. minutě zafungovala přesilová hra domácích, kdy kapitán Procházka šikovně prostrčil míček za záda hostujícího brankáře a bylo to už 2:0, ale zbytek třetiny patřil hostům. Při obou brankách hostů, které znamenaly vyrovnání zápasu na 2:2, chyběl důraz domácích před vlastní svatyní.

Ve druhé třetině se tak začínalo od znovu a poprvé do vedení šel Chomutov po další přesné dorážce. Vedení soupeře trvalo až 37. minuty, v ní ale předvedl šikovné ruce Šrámek a bylo vyrovnáno 3:3.

O všem měla rozhodnout až poslední dvacetiminutovka, kterou takticky lépe zvládli chomutovští. Znojmo šlo sice do vedení po přesné teči Ondřeje Sádla, ale Chomutov v rozmezí pár minut vstřelil několik gólů, na které Laufen už nezvládl zareagovat. Ke snížení stavu nepomohla v závěru ani dlouhá přesilová hra 5 na 3. Nejlepším hráčem domácích byl zvolen brankář Jan Hándl. I přes prohru okupuje Znojmo dále první čtyřku prvoligové tabulky a nyní ho čeká zápas na půdě Jaroměře.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – DDQ Florbal Chomutov 4:7 (2:2, 1:1, 1:4)

Branky: 4. Jan Novák, 8. Vojtěch Procházka, 37. Jiří Šrámek, 42. Ondřej Sádlo - 16. Petr Linc, 19. Tadeáš Melíšek, 28. Ondřej Šarša, 43. Jakub Štěrba, 46. Tyler Brush, 50. Jakub Štěrba, 54. Erich Kellermann. Diváci: 82.

Sestřih z utkání:

Rozpis 9. a 10. kola 1. ligy mužů:

Florbal Jaroměř – TJ Znojmo LAUFEN CZ (23. října v 19:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers (28. října v 18:00)