V pátek 31. 1. 2020 proběhl v sále Modrých sklepů v Novém Šaldorfě již 9. Florbalový večírek, jehož součástí bylo, kromě tance a zábavy, Vyhlášení ankety Florbalista roku 2019 a představení nejlepších florbalistů v deseti kategoriích.

Na úvod předseda oddílu florbalu TJ Znojmo LAUFEN CZ Bedřich Daberger přivítal zástupce města Znojma, města, které podporuje sport a tím i florbal a velkou měrou se tak podílí na sportování mládeže a na výsledcích, které znojemští sportovci dosahují. Vyhlášení se zúčastnili a ceny florbalistům postupně předali místostarostové Jakub Malačka, Jan Blaha a Karel Podzimek, který má na starosti právě znojemský sport.

Dále B. Daberger poděkoval podporovatelům oddílu, zmínil obrovsky důležitou podporu města Znojma, bez které by oddíl nebyl na takové výši ani kvalitou ani kvantitou. Dále poděkoval podporovatelům z regionálního podnikatelského prostředí. Největším je firma LAUFEN CZ, kterou má oddíl i ve svém názvu, dále Agrospol Hrádek, Wienerberger, Fachkas, Solar energy, výrobci vinných pochutin Lahofer, Ampelos, Profigips, Perito, FCC, Stabo MB, Atlanta, DEK stavebniny, FK Dřevěné lišty Bojanovice, Mastra Šimoník, a poskytovatelé florbalového vybavení FAT PIPE a JERSEY 53.

Na závěr B. Daberger poděkoval rodičům, kteří vedou svoje děti ke sportu a to kolikrát i za cenu svých osobních ústupků a podporují je v akcích, které pro ně oddíl připravuje.  

Na úvod samotného vyhlášení poděkoval trenérům oddílu, kterými jsou: Hanka Kovářová, Pavlína Nováková a Marie Pelánová, Eliška Willmannová, Jan Vyskot, Jan Faltus, Daniel Dvořák, Tomáš Bajko, Petr Štraus David Kučera, Jakub Martinek, Libor Šťasta, Jan Šťastník, Karel Virgl, Marek Krpoun a Martin Polák

Představení nejlepších florbalistů po ročnících (bez pořadí):

Ročník 2010

Medek David - žák ZŠ Pražská

Pokorný Matěj - žák ZŠ Přímětice

Čapoun Stanislav - žák ZŠ Mládeže

Ročník 2009

Wald Dominik - žák ZŠ Mládeže 

Žižka Jakub - žák ZŠ Přímětice   

Endlová Ella - žákyně ZŠ Dobšice

Ročník 2008

 David Veselý - žák ZŠ Přímětice

 Jiří Jedlička - žák ZŠ Mládeže

Přibil Matyáš - žák ZŠ Mládeže

Ročník 2007

Janíček Jan - žák gymnázia Dr. Polesného

Kylián Adam - žák ZŠ Nám. Republiky

Jelínková Eliška - žákyně ZŠ JUDr.Mareše

 Ročník 2006

Málek Ondřej - ZŠ Pražská                                            -8-                                                                                                       

Vavřina Martin - žák ZŠ Mládeže

Baldreichová Lucie - žákyně ZŠ Mládeže, probojovala se do týmu jihomoravského kraje pro Olympiádu talentované mládeže v roce 2019.

Ročník 2005

Hoch Tadeáš - žák ZŠ Mládeže, svými výkony si řekl rovněž o nominaci na Olympiádu talentované mládeže v roce 2019, je to elitní střelec znojemského florbalu, je schopen dát branku z téměř z každé pozice i ve chvílích, kdy se týmu nedaří.

Čech Jakub - žák ZŠ Mládeže,dravý útočník, který je silný v osobních soubojích a ve své kategorií má rozhodně nejtvrdší střelu. V roce 2019 získal dvě prestižní ocenění, byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem na švédském Gothia Innebandy Cupu a dostal se do All Stars týmu krajských regionálních výběrů.

Tereza Tkadlecová - žákyně ZŠ Republiky. V uplynulém roce nastřílela spousty gólů a byla nominována na olympiádu talentované mládeže. Na hřišti nejde přehlédnout svojí rychlostí a tvrdou střelou.

Ročník 2004 dorostenci

Bajko Václav - student GPOA, velmi rychlý a hbitý florbalista, který se prosazuje jak v nejvyšší dorostenecké soutěži, tak i za juniorský celek.

Pechura Jakub - žák ZŠ Mládeže, v roce 2019 vyhlášen nejlepším brankářem největšího mládežnického turnaje Gothia v Göteborgu. V bráně působí velmi klidným dojmem a je v týmu dorostenců opravdovou oporou.

Eliška Nesnídalová - žákyně ZŠ Přímětice, prvním rokem hraje za tým dorostenek, se kterým se aktuálně nachází na 1. místě tabulky. Je rodilým obráncem, kdy nevypustí jediný souboj a vyniká dobrou technikou a nevyčerpatelným fyzickým fondem.

Ročník 2003 dorostenci

Gerža Jan - student gymnázia Dr. Polesného, zařadil se mezi lídry týmu dorostenců, vyniká kvalitním zakončením, ale stejně tak umí nachystat chytrou přihrávku pro své spoluhráče.

Černý Lukáš - student gymnázia Dr. Polesného komplexní florbalista, nastupující jak v obraně, tak v útoku. Patří k dalším talentům znojemského florbalu, kteří se budou v příští sezóně rvát o místo v A-týmu.

Makovičková Samantha - studentka gymnázia a SOŠ v Moravských Budějovicích, jejím postem je levé křídlo, je nejlepším střelcem svého týmu. Poctivě chodí na tréninky a v zápase kromě střely vyniká při napadání soupeře.

Junioři - vyhlášeno i pořadí:                                        

3.místo David Dvořák - student GPOA, zařazen do kádru A-týmu, kde stihl za první půlku sezóny 4 branky a 5 asistencí.

2.místo Martin Polehňa -  student gymnázia Dr. Polesného patří také k těm juniorům, kteří si za své výkony vysloužili místo v A-týmu, kde nastupuje na křídle, z kterého se v dosavadní sezóně dokázal už 8x prosadit.

1.místo Lukáš Matoušek - student GPOA, dokázal se napevno usadit v A-týmu a je jeho nedílnou součástí. Lukášovým postem je obránce s velkým přehledem na hřišti, kde dokáže rozdat chytré přihrávky, ke kterým přidal na obránce velmi slušných 10 branek a 4 asistence!

    Nejlepší senioři – A tým

    3.místo Kucharič Tomáš - útočník, který je Znojmu věrný již 10 let, vyniká v každé sezóně svou produktivitou. Má fantastický přehled na hřišti a s velkým klidem je schopný vyřešit jakoukoliv situaci. V letošní prvoligové soutěži je s 36 body na čele tabulky střelců a druhý v kanadském bodování s 53 body!                                         

    2.místo Šindelář Martin - v nové sezoně hráč Tatranu Střešovice, kde trénuje pod vedením znojemského rodáka Milana Fridricha. V loňské sezóně se zařadil po boku největších hvězd Tipsport Superligy v tabulce produktivity. V poslední superligové sezóně nastřílel 32 branek a na 37 jich přihrál. Je to mistr kliček a neuvěřitelný při hře s míčkem. Pro spoluhráče si dokáže připravit vždy originální řešení situace. 

    1.místo Martin Pánek -  i on v nové sezoně hráč Tatranu Střešovice, bývalý pracovník a trenér oddílu. Ve druhé polovině loňské sezóny táhl mužstvo v záchranářských bojích a byl jeho elitním obráncem, který dokázal podpořit útok. Jeho výkony ho posunuli až do národního týmu. V den vyhlášení sehrál utkání za národní tým proti Nizozemsku a nahrával na jednu z branek týmu! V loňské superligové sezóně nasbíral na obránce slušných 19 branek a k tomu přidal 26 asistencí!