V sobotu se odehrál turnaj mladších a starších žáků za účasti předních jihomoravských týmů a jako bonus k nám přicestoval i ambiciózní tým Zlín Lions. Neděle pak patřila těm nejmenším, v dopoledních hodinách se proti sobě postavily znojemské týmy přípravek a po obědě nastoupila družstva elévů.

Neligového turnaje mladších žáků se kromě dvou domácích celků zúčastnily týmy FBŠ Hattrick Brno, dva týmy Sokol Brno I EMKOCase Gullivers a dva týmy Zlín Lions.

Oddíly proti sobě postavily nejprve své A-týmy a poté B-týmy tak, aby všechna utkání byla vyrovnaná. V rámci dvou výkonnostních košů se hrálo formátem každý s každým. V turnaji A-týmů si nejlépe vedly celky Zlín Lions a Gullivers Brno, které si připsaly shodně 7 bodů za dvě výhry a remízu. Třetí příčku obsadil Hattrick Brno a na čtvrté pozici se umístil domácí TJ Znojmo LAUFEN CZ.

V turnaji B-týmů se nejvíce dařilo Gulliverům, druzí skončili domácí borci z LAUFENU a třetí zlínští Lions.

„Jsem rád, že jsme mohli odehrát kvalitní zápasy, které měly slušné tempo. Věřím, že kluci si každý jednotlivý zápas užili a rozloučili se tak s uplynulou sezónou v domácí hale. Děkujeme moc všem soupeřům, že se zúčastnili!“ řekl k turnaji trenér mladších žáků Martin Ďuriška.

Po mladších žácích se rozjel turnaj starších žáků. Turnaje se opět zúčastnily 4 týmy - Hattricku Brno, Gullivers Brno, Zlín Lions a domácí TJ Znojmo LAUFEN CZ. Hrálo se systémem každý s každým 2x20 min, a tak měl každý tým dostatek času ukázat své kvality.

K vidění bylo mnoho napínavých a vyrovnaných bitev, v nichž si nejlépe vedl celek Gullivers Brno, druhé místo obsadil pořadatelský tým TJ Znojmo LAUFEN CZ, třetí příčku pro sebe ukořistil brněnský Hattrick a čtvrtý skončil nejvzdálenější účastník turnaje ze Zlína.

„Ve všech utkáních z nás bylo myslím cítit velké natěšení na to zahrát si po delší době zase zápas. Mohli jsme se opřít o mimořádné výkony brankářů, jistou rozehrávku týmových opor a dle všech ohlasů nadstandardní výkon většiny kluků, kteří přicházejí do týmu z mladších žáků. Společně jsme se shodli, že na těchto výkonech můžeme v další sezóně stavět. Věřím, že se na konci prázdnin potkáme ve stejné, nebo třeba i lepší formě,“ řekl k výkonům starších žáků asistent trenéra Vojtěch Procházka.

Nedělní den začal turnajem znojemských přípravek. Na turnaji byly k vidění jak děti z družstev TJ Znojmo LAUFEN CZ, tak děti ze ZŠ Mládeže. 31 účastníků turnaje přípravek bylo rozděleno trenéry do 6 družstev, hrálo se systémem každý s každým dvakrát, takže si každý tým zahrál deset utkání. Zajímavostí bylo, že pět utkání si děti zahrály na velké branky s gólmany a zbylých pět na malé hřiště bez brankáře. Rodiče a diváci v hale byli svědky spousty vyrovnaných utkání našich znojemských dětí. Nejlépe si v turnaji vedl tým s označením 5, ale o to v tento den vůbec nešlo, hlavní bylo sbírání zkušeností pro naše nejmenší oddílové „špunty“.

Po skončení turnaje si každý účastník za potlesku rodičů odnesl domů sladkou tečku za letošní florbalovou sezónou 2019/20.

„Nedělní turnaj přípravky byl skvělou tečkou pro ukončení sezóny. Děti se sešly v hojném počtu, což mě mile potěšilo. Nasadily neskutečné tempo, které kdyby mohly, tak by držely až do večera. (smích) Myslím, že si turnaj užily nejen děti, ale také rodiče a příbuzní, kteří nás hlasitě povzbuzovali a zajistili tak úžasnou atmosféru. Díky za to!“ řekla na závěr hlavní trenérka přípravky Hana Kovářová.

Po turnaji přípravek se v odpoledních hodinách rozjel turnaj elévů. Turnaje se zúčastnily dva znojemské týmy, tři týmy Gulliverů a dvě družstva Hattricku Brno. Hrálo se systémem každý s každým. Po spoustě vyrovnaných zápasů si nakonec před zaplněnou tribunou ceny pro vítězný tým odnesl tým domácího TJ Znojmo LAUFEN CZ, druhé i třetí místo obsadila mužstva Hattricku Brno.

„Chtěl bych všechny kluky pochválit za předvedené výkony. Bylo vidět, že si zápasy užívají a dávají góly s radostí, za to jsem moc rád a věřím, že do budoucna budeme pokračovat se stejnou týmovou atmosférou,“ zhodnotil turnaj trenér elévů Martin Ďuriška.

Na závěr jsme o zhodnocení požádali autora nápadu florbalového maratónu ve Znojmě, sportovního manažera oddílu TJ Znojmo LAUFEN CZ Jana Šťastníka: „Původní myšlenkou bylo uspořádat pro děti alespoň nějakou náhradu za ligové turnaje zrušené koronavirem. Jsem rád, že naše spřátelené florbalové oddíly s námi sdílely nadšení pro tuto myšlenku a dorazily v tak hojném počtu. Bylo to skvělé rozloučení se sezónou.“