Povedenou sezónu letos zažil také mladý útočník ročníku 2003 Milan Palášek. Nastupoval střídavě za dorostence i juniory a blýskl se výbornými statistikami, protože když tento střelec nastoupí k utkání, téměř vždy dostane míček do branky soupeře. Ve znojemské mládeži působí od nejmenších žáčků a od následující sezóny mu věk již dovoluje nakouknout do A-týmu. Nejen o jeho ambicích se dočtete v následujícím rozhovoru.

Ahoj Milane, v nedokončené sezóně jsi měl na kontě už 30 odehraných zápasů, bylo to náročné?

Ahoj, nebylo to moc náročné, všechno se dalo vklidu zvládat, naopak bych byl rád ještě o nějaký ten zápas navíc.

S dorostem jste vyhlíželi Play-Off, s jakými ambicemi byste do něj šli?

S klukama jsme se chtěli dostat co nejdál, ale hlavně jsme v play-off chtěli ukázat, že i ve Znojmě se umí hrát florbal na velké úrovni.

V obou kategoriích jsi nastřílel letos 27 branek, jsi teda rozeným střelcem?

Rozeným střelcem bych neřekl, ale střela je jedna z mých silnějších stránek, kterou se snažím při každém tréninku ještě zlepšovat a pak při zápase se to snažím využít, ale na vetšině gólů mají velký podíl moji spoluhráči, kteří mi skvěle nahrávají nebo dobře připravují gólové situace.

Tvůj táta je bývalým hokejovým rozhodčím a hráčem, byl to on, kdo tě vedl ke sportu?

Ano táta mě vedl ke sportu, ale i mamka je ráda, že florbal hraju. Oba dva mě moc podporují a táta když má čas, tak se jezdí dívat na zápasy a podporuje nás.

Co děláš v současné době, kdy nemůžeš trénovat společně s týmem? Připravuješ se sám?

Ano. Trenéři nám udělali individuální plán, takže se ho snažím plnit a k tomu si dávám něco málo navíc.

Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

Nejvetší  ůspěch byl asi letošni turnaj regionálních výběrů, kde jsme s týmem Jihomoravského kraje skončily na 5. místě.

Nyní už k nejbližší budoucnosti. Přecházíš do juniorky, budeš se soustředit hlavně na ni, nebo se chceš porvat rovnou o místo v A-týmu?

Chtěl bych se soustředit víc na juniorku, abych se v ní začal více prosazovat a byl platným hráčem týmu. Ale také bych si chtěl zahrát za A-tým, takže budu dělat všechno proto, abych se třeba už v nové sezóně podíval do mužské kategorie.

Může být pro tebe například letošní sezóna Lukáše Matouška inspirací?

Určitě ano. Lukáš má za sebou velice povedenou sezonu, kde nám všem ukázal, že i ten nejmladší v týmu může být velmi duležitým a platným hráčem na hřišti.

Ke kterému hráči znojemského A-týmu vzhlížíš nebo jsi vzhlížel?

Ještě když hrával za Znojmo, tak to byl Paňas (pozn. redakce: Martin Pánek). Ukázal nám i s Martinem Šindelářem, že i z takového malého města jako je Znojmo se dá dostat do jednoho z nejlepších týmu v České republice, a také si zahrát za mužskou reprezentaci.

Co děláš, když nesedíš ve školní lavici a neběháš po florbalovém hřišti?

Většinu času se na sobě snažím pracovat v posilovně nebo chodím s kamarády ven.

Děkuji za rozhovor.

Taky děkuju.