První třetina neodpovídala konečnému výsledku. Brno vstoupilo do utkání mnohem lépe a aktivněji i díky rychlé brance z 1. minuty, která dodala hostům sebedůvěru. Lepší pohyb a aktivitu poprvé utnul ve 13. minutě muž večera Petr Mašek po skvěle zahrané standartní situaci. Znojemští spolu s diváky ožili a o dvě minuty později poslal poprvé Znojmo do vedení Petr Čihal. Navnadění domácí se poté vrhli do útoku za další brankou, ale Brno vyrovnalo na 2:2 po dobře vyřešeném brejku.

Zprvu opatrná prostřední část se nakonec ukázala jako ta rozdílová. Nejprve ve 30. minutě sehráli šikovně kombinaci za brankou Procházka se Šrámkem a druhý jmenovaný vrátil Laufenu vedení. O tři minuty později po další pohledné kombinaci v přesilovce vstřelil svůj druhý gól Petr Mašek a Znojmo vedlo už 4:2.

Třetí část slibovala po rychlém snížení Brňanů nervy drásající podívanou, kterou ale A-tým nedopustil. První lajna domácích totiž pokračovala ve svém galapředstavení a Petr Mašek dokončil ve 44. minutě hattrick. V dalším střídání pak přispěchal Procházka s chytře rychle zahranou standartkou a Jiří Šrámek bombou z dálky zvýšil už na 6:3! Po snížení Buldoků na 6:4 ve 48. minutě přišlo definitivní rozuzlení tohoto derby, když nejprve kapitán Procházka zvýšil opět na tříbrankový rozdíl a po něm v 52. minutě vstřelil už svoji čtvrtou branku v zápase Petr Mašek, který nádhernou ranou korunoval svůj perfektní výkon. V závěru zápasu pak ještě ex-znojemský Josef Žižka dvěma brankami upravil konečný výsledek na 8:6. Derby tedy ovládlo Znojmo, upevnilo si postavení v první čtyřce a stáhlo náskok Brna na čele tabulky.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 8:6 (2:2, 2:0, 4:4)

Branky: 13. Petr Mašek, 15. Petr Číhal, 30. Jiří Šrámek, 33. Petr Mašek, 44. Petr Mašek, 46. Jiří Šrámek, 51. Vojtěch Procházka, 52. Petr Mašek - 1. Michal Valachovič, 17. Matěj Surkoš, 42. Michal Valachovič, 48. Jan Černovický, 53. Josef Žižka, 60. Josef Žižka. Diváci: 143.

Sestřih z utkání:

Rozpis 13. kola 1. ligy mužů:

Kanonýři Kladno – TJ Znojmo LAUFEN CZ (14. listopadu v 18:00)