Důvod ukončení kariéry popisuje sám již bývalý kapitán. „Skloubit florbal s osobním životem bylo čím dál více náročnější. Už jsem nebyl schopen dávat florbalu maximum, tak jak bych si to sám představoval a dělat věci napůl mi nedává smysl. Nebylo by to správné vůči spoluhráčům, trenérům a lidem, kteří se na chodu A-týmu podílejí. Tato myšlenka ve mně zrála poslední dvě sezóny, ale snažil jsem s tím poprat, jak to jen šlo. Rozhodnutí to nebylo vůbec lehké, přeci jen je to kus života, ale tak to chodí,“ vysvětluje důvody útočník s číslem 8.

Zanechává tak za sebou kariéru plnou vítězství, porážek, nastřílených branek a krásných přihrávek. Celkem odehrál Pavel Palát v A-týmu 288 utkání v nichž si připsal 135 branek a na dalších 121 přihrál. Na některé momenty bude vzpomínat do konce života. „Zážitků a vzpomínek z hřiště i mimo něj je spousta. První postup do extraligy v roce 2008, to byla nádhera. Druhý postup byl taky famózní stejně jako udržení superligy doma s Buldokama. Je spousta zápasů, které se mě vryly do paměti,“ ohlédl se.

Po letech v kolektivu není jednoduché opustit loď. Co bude Pavlovi nejvíce chybět? „Nejvíce asi domácí zápasy před znojemskými fanoušky a ten pocit když vybíháme ze šatny a vedu kluky na nástup před zápasem. Ale samozřejmě mi bude chybět atmosféra a různé vtípky v kabině. Snad až na dvanáctiminutovku na ovále mi bude chybět úplně všechno,“ říká s úsměvem.

Konec znamená více volného času. Na co zaměří nyní svoji pozornost? „Těším se, že budu trávit více času doma a snad bude také více času se vidět s klukama, kteří už také nehrají, a také s kamarády mimo florbal. Dlouho si s manželkou slibujeme návštěvu muzikálu nebo divadla.“

„Chtěl bych poděkovat všem lidem, které jsem během působení ve florbalu potkal, všem trenérům a spoluhráčům, bylo to opravdu super! Florbal mi dal kromě zážitků také spoustu kamarádů. Velký dík patří také rodičům, kteří mě po celou dobu podporovali a hlavně manželce, která krom velké podpory měla na to všechno obrovskou trpělivost, bez níž by to nešlo,“ říká na závěr.

Pavle děkujeme za mnohaletou dobře odvedenou práci a do další životní etapy přejeme mnoho štěstí!