Znojemští junioři propluli hladce sezónou, když na 1. místě tabulky měli až dvacetibodový náskok před například 3. týmem po základní části a z 24 kol dokázali mladíci hned dvaadvacetkrát zvítězit. Pořadatelství finálového turnaje FINAL FOUR tak bylo přisouzeno Laufenu jako vítězi základní části.

Ve finálovém dni vyzvou v semifinále tým Troopers, který skončil čtvrtý s bilancí 15 výher a 9 porážek. Laufen dokázal svého soka v základní části porazit nejprve 10:5 a následně 7:1, a tak bude favoritem nejen v sobotním semifinále, ale celého FINAL FOUR. Pár otázek jsme položili opoře týmu Janu Geržovi.

Ahoj Honzo, v sobotu Vás čeká s juniorkou finálový turnaj. Jste jednoznačnými favority na zisk titulu?

Ahoj. Rozhodně bych nás nenazval úplnými favority, všichni soupeři mají také kvalitní tým. My budeme mít výhodu domácího prostředí, a tak doufám, že pohár zůstane hezky doma.

A-týmu už sezóna skončila. Jak se osobně těšíš? Je to pro tebe zpestření?

Tak určitě to pro mě zpestření je, jelikož teď má A-tým volno, dokud nám tedy nezačne letní příprava, na kterou se teda těším rozhodně méně, než na tento finálový turnaj.

Vnímáš jako velkou výhodu, že za Znojmo naskočí několik hráčů, kteří pravidelně nastupují v 1. lize mužů?

Tak určitě to je pro nás velká výhoda. Snažíme se se staršími kluky předávat nějaké ty zkušenosti z A-týmu mladším klukům, i když si tedy myslím, že někteří mladí borci jsou opravdu dost vyspělí a těším se, až se přesunou do A-týmu.

Rozpis FINAL FOUR:

Semifinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – TROOPERS (14:30)

Semifinále: K1 Florbal Židenice – FBC Dragons (16:00)

Utkání o 3. místo: (18:15)

Finále: (20:00)