Ahoj Jirko. Překonáním hranice 60ti kanadských bodů jsi stanovil nový klubový rekord v počtu bodů v základní části v rámci 1. ligy nebo superligy. Věděl jsi o tom?

Ahoj. Ano, během Vánoční pauzy jsem se podíval do historie a zjistil, že 60 bodů je klubovým rekordem v rámci základní části a doufal jsem, že pokud vydrží forma mě i celému týmu, mohlo by se to povést. Úplně jsem ale nečekal, že to přijde už několik kol před koncem, ale samozřejmě mě těší, že se můžu pokusit ten rekord ještě o kus dál posunout.

Jak moc velká pocta to pro tebe je? Přeci jen jsi překonal takovou klubovou legendu, jako je Petr Sláma, který se několikrát k hranici 60ti bodů přiblížil…

Pocta je to obrovská. Když jsem se do Znojma vracel, rozhodně jsem neměl na mysli překonávání klubových rekordů. V první lize jsem měl přeci odehranou jen jednu kompletní sezonu a dávat si takové cíle by bylo nesmyslné. Petra Slámu a Tomáše Kuchariče, kteří tady pravidelně sbírali body roky, jsem vždycky obdivoval a jsem rád, že s Tomášem jsem si mohl v mužích i zahrát. Být zmiňovaný ve společnosti těchhle klubových legend je pro mě něco úžasného.

Aktuálně máš na kontě 24 branek a 37 asistencí. Co za takovým přísunem bodů stojí?

Já osobně to vnímám jako souhru několika okolností. Od květnového začátku letní přípravy jsem florbalu a fyzické přípravě věnoval spoustu času a úsilí. Věřím, že trenéři mi to oplatili důvěrou v podobě velkého herního vytížení a možností nastupovat v lajně se spoluhráči, se kterými si od začátku na hřišti dokážeme výborně vyhovět. To, že mám tolik bodů zrovna já, je zásluha celé lajny, která pro mě buď spoustu situací vytvoří, nebo dokáží proměnit nějakou z mých přihrávek. Z části je to určitě i o štěstí, ale věřím, že to přeje připraveným!

Bodování 1. ligy vedeš o 9 kanadských bodů před Niklasem z Karlových Varů. Takový náskok už bys měl udržet…

Náskok se jeví jako velký, ale nechci to zakřiknout. Máme před sebou ještě 5 kol, ve kterých bych určitě rád nějaké body přidal a přispěl tak k tomu, aby si tým zajistil co možná nejlepší pozici pro Play – Off. Pokud mi forma vydrží a zůstanu zdravý, rád bych si pro vítězství v kanadském bodování došel.

Celkově to celému týmu šlape skvěle a zvítězil už 13x v řadě. Nálada je tedy na výbornou?

Nálada v kabině je určitě výborná, což se v případě takhle dlouhé série není čemu divit. Pořád nás však trápí výkyvy v tréninkovém procesu a vinou drobných zranění stále netrénujeme v optimálním počtu pravidelně. O to víc jsem rád, že všichni makají a dokážeme přetavit i horší tréninkový týden ve víkendové vítězství. S blížícím se Play – Off pak doufám, že budou všichni kluci schopní ještě o stupínek přidat, abychom se dokázali vybičovat k ještě lepším výkonům a dokázali v Play – Off uhrát dobrý výsledek.

Zbývá posledních 5 zápasů. Jaké jsou vyhlídky týmu pro zbytek zápasů před Play-Off?

Do posledních kol bych osobně rád udržel pozici do druhého místa a zajistil si tak výhodnější podmínky pro čtvrtfinálovou sérii. Čekají nás však 4 soupeři, kteří jsou aktuálně na pozicích v TOP 8, a proto bude nesmírně těžké ten cíl splnit. Ani soupeřům naše série určitě neunikla, tudíž se na nás snaží připravit ještě lépe a očekávám, že to ve všech zbývajících zápasech bude boj o každý metr hřiště. Především derby s Gullivery a Buldoky budou mít rozhodně velký náboj.

Výkony A-týmu daleko předčily předsezónní prognózy. Co za tím podle tebe stojí?

Stojí za tím určitě kvalitní příprava, ať už kondiční, nebo i taktická, kterou se nám trenéři snaží zajistit byť sebemenší výhodu před každým zápasem. S každou další výhrou si celý tým více věří a celkově jsme si dokázali, že můžeme hrát vyrovnané zápasy s každým soupeřem v lize a dokážeme takové zápasy i vyhrát. Skvěle chytají oba brankáři, což je pro úspěch stěžejní. Navrch se nám daří využívat přesilovky a dobře bránit oslabení, kde v obou kategoriích patříme na špičku ligy, což je další plus, které k celkovému obrazu přispívá. Zbývá jen šlapat dál a věřit, že to nejlepší je ještě před námi v Play – Off, kde se vlastně začíná od nuly a na výsledky ze základní části už nikdo koukat nebude.

Jirko, děkujeme za rozhovor a přejeme, ať ti to lepí i nadále.

Děkuji.