V sobotní odvetě na domácí palubovce A-tým sympaticky vlétl na svého soupeře a brankou Petra Maška šel do vedení, které navýšil efektivní trefou ze vzduchu Tomáš Kucharič! V divoké první třetině se ale oba týmy prosadili ještě dvakrát a Znojmo tak vedlo po další brance Kuchariče a trefě Martina Pánka 4:2! V prostřední části měl Laufen dále utkání pod kontrolou a po trefě Bohumila Piskáčka navíc přidal branku na 5:2. Třetí třetina však měla zcela nečekaný průběh, kdy hosté využili chyb domácích k tomu, aby utkání dorovnali a následně dokončili obrat. Butchis ovládli třetinu drtivým poměrem 0:6 a celé utkání 5:8.

Po utkání jsme v krátkém rozhovoru vyzpovídali kapitána Jiřího Šrámka.

Ahoj Jirko, sobotní zápas proti lídrovi tabulky jste měli výborně rozehraný, ale třetí třetinu ovládl soupeř, co se tam podle tebe seběhlo?

V sobotním zápase jsme 44 minut předváděli zodpovědný výkon, kdy jsme byli schopni eliminovat hlavní zbraně soupeře, doplňovat se v obraně i v útoku a dokázali jsme si vypracovat náskok tří branek. Bohužel již po několikáté v letošní sezoně nám zlomí vaz individuální chyby, a to především ve hře na míčku, kdy soupeři po chybách nabízíme brejky a laciné góly. V naší krizi pak již zpravidla nezůstane u chyby jedné, ale začne se kupit jedna za druhou a dobře rozehrané zápasy ztrácíme.

Porážka znamenala propad na 10. místo tabulky. Cítíš určité napětí?

Upřímně cítím napětí od začátku sezóny. Po třech úvodních prohrách v řadě přišla série tří dominantních výher, kdy jsem doufal, že se sezóna otočí, ale bohužel se tak nestalo. Na hokejkách i v hlavách nám chybí lehkost, která nás zdobila především v loňské sezoně. Na vlastní góly se nadřeme a soupeřům je většinou lacině darujeme. Pořád však věřím, že to dokážeme zlomit, máme v kádru kvalitní hráče, kteří umí hrát florbal - což jsme si v zápasech se špičkou tabulky několikrát potvrdili. Pokud dokážeme hrát kvalitně po celých 60 minut, můžeme v lize porazit každého soupeře. Postavení v tabulce budu řešit až po konci základní části. Je před námi ještě 10 kol a spousta bodů, které můžeme získat.

Se 30 kanadskými body jsi i letos nejproduktivnějším hráčem týmu. V tomto ohledu jsi spokojený? Dá se vůbec ještě vylepšit loňský rekord?

Do letošní sezony jsem rozhodně nešel s ambicí někam posouvat rekordy. Oproti loňsku nemáme tak ustálenou sestavu, takže se na hřišti v každém zápase potkávám s jinými hráči. Loňský rekord byl především o souhře naší celé lajny, která odehrála celou sezónu společně beze změny a zpětně ještě více oceňuji přínos Vojty Procházky, Jožky Kriše a Petra Maška, bez kterých by žádného rekordu nebylo. Letošní kanadské body zatím nevedou k bodům týmovým. Stále jsem rád, že dokážu být produktivní, ale pokud z toho nebude profitovat tým, jsou to jen prázdná čísla.

Při nedělním utkání Tatranu a České Lípy sis vyzkoušel roli komentátora utkání. Jak to probíhalo, a jak se ti samotné utkání líbilo?

Nedělní výjezdní utkání Tatranu s Lípou jsem si maximálně užil. Byl to pro mě splněný dětský sen. Kdysi jsem se ve Znojmě věnoval textovým online přenosům, ale komentovat živě je něco úplně jiného. Zde bych ještě rád poděkoval Karlovi Virglovi, který se komentování ujal společně se mnou a lidem z produkce, která byla na více než profesionální úrovni. Vše pro nás měli připravené a všechno šlo naprosto hladce. Utkání mi velice rychle uteklo a nakonec jsem byl rád, že Tatran ukořistil 3 body, ač výkon Lípy byl z mého pohledu nadstandardní.

16. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – BUTCHIS 5:8 (4:2, 1:0, 0:6)

Branky: 11. Petr Mašek, 15. Tomáš Kucharič, 18. Tomáš Kucharič, 20. Martin Pánek, 25. Bohumil Piskáček - 16. Matyáš Bóday, 19. Petr Brautferger, 46. Jakub Černý, 49. Jakub Černý, 54. Erik Papež, 56. Matyáš Kalina, 57. Jakub Pecha, 59. Petr Novotný. Diváci: 96.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Jakub Pechura

Hráč utkání za tým BUTCHIS: Jakub Černý

Sestřih utkání: 

Komentáře trenérů:

Následující utkání A-týmu:

neděle 4. prosince: FBC Plzeň – TJ Znojmo LAUFEN CZ (17:30)