Znojemská kabina A-týmu se před novou sezónou rozšířila o navrátivšího odchovance klubu Jiřího Šrámka. Po delší pražské anabázi, kde nasbíral spoustu zkušeností a prosadil se až do slavného Tatranu Střešovice, nastal čas i skrz rozrůstající se rodinu vrátit se domů. Přečtěte si následující zajímavý rozhovor.

Ahoj Jirko, po letech je odchovanec zpět doma, co stálo za tvým návratem do rodného města?

Ahoj, na návratu jsme se dohodli s manželkou na konci loňského roku. Přeci jen už máme dvě děti a byt v Praze začínal být velice malý. Rozhodli jsme se tedy pro stavbu domu, a proto byl návrat do Znojma jasná volba.

V roce 2011 jsi Znojmo opustil a začal sbírat zkušenosti v hlavním městě. Co zapříčinilo tvůj odchod?

Se spoluhráčem Tomášem Černým jsme končili střední školu a mířili na vysokou do Prahy. Tomáš nám vyjednal angažmá v tehdy druholigových Wizards Praha, kteří se ukázali být perfektní volbou a já tam s přestávkami strávil skoro 8 let.

Když se člověk podívá na tvé statistiky, tak může jen žasnout. 80 kanadských bodů? Není problém (smích).

To byly časy…Měl jsem po celou kariéru štěstí na vynikající spoluhráče, se kterými se ty body sbírají mnohem lépe. Navíc tomu všemu nahrával i ofenzivní styl hry, který jsme po většinu mého působení v Praze praktikovali. Body pak naskakovaly prakticky samy.

Tvoje výkony v Praze tě vystřelili až do slavného Tatranu Střešovice, za který jsi loni nastoupil v superlize. Byl to tvůj sen? Vedla k němu tvrdá dlouhodobá práce?

Nechci říct úplně sen, ale určitě mě lákala možnost prosadit se do nějakého superligového týmu. Cítil jsem, že technicky i fyzicky na to připravený jsem, a proto když přišla nabídka od Tatranu, tak jsem prakticky neváhal. V přípravě jsem si nakonec místo v kádru vybojoval a na pár zápasů do superligy nakoukl.

Jaké jsou tvé první dojmy po návratu do svého rodného klubu?

První dojmy jsou rozhodně pozitivní. Velice mě potěšilo, že všichni včetně mlaďasů přistoupili k přípravě zodpovědně a celkově má celé fungování klubu i týmu výbornou úroveň. Za to jsem nesmírně vděčný a dává mi to obrovskou motivaci nechat v tréninku pokaždé maximum.

Je něco, co tě ve znojemském týmu překvapilo?

Nemůžu říct, že by mě něco překvapilo. Některé kluky z týmu jsem už znal a se zbytkem jsme si skvěle sedli. Věděl jsem, do čeho jdu a jak bude koncepce týmu vypadat, a proto jsem rád, že to tak opravdu funguje. Doufám, že tuto úroveň budeme postupem sezony ještě zvedat a uvidíme, kam nás to nakonec dovede.

Jako jeden z mála v A-týmu jsi již založil rodinu. Je těžké skloubit práci, florbal a dvě malé děti?

Můžu děkovat manželce, že je k tomu mému hraní tolerantní. Rozhodnutí hrát jsme spolu probírali a manželka mě maximálně podporuje, což situaci značně ulehčuje. Děti jsou ještě malé a zatím se to skloubit dá. Uvidíme, jak to bude v dalších letech.

Jak prožíváš nynější situaci, kdy je sport zastaven? Udržuješ se nějak?

Těžce. Mám rád nějaký pravidelný režim fungování a facka v podobě zastavení sportu mi udělala čáru přes rozpočet. Snažím se udržovat v kondici 3x – 4x týdně různým posilováním nebo běháním, ale bohužel to není ono. Hokejku a halu to nenahradí.

Fanouškům jsi již stihl ukázat své umění při nájezdech. Připravuješ se nějak speciálně na tuto dovednost?

Nájezdy jsou moje oblíbená disciplína. Zamiloval jsem se do nich už když jsem s florbalem začínal a snažím se neustále nacházet nové kličky a triky, které bych mohl použít. Jet nájezd je pro mě v zápase vždy výzva, kterou zpravidla neodmítám a když padne otázka kdo chce jet, rozhodně se přihlašuji.

Je známo, že máš zajímavé zaměstnání, můžeš nám ho nějak přiblížit?

Pracuji pro přepravce zemního plynu jako systémová podpora. Mám na starost širokou škálu věcí v oblasti softwarových aplikací, zpracování dat, reportingu, školení pracovníků a další administrativy.  Mám výhodu, že nemusím jen sedět v kanceláři, ale občas se dostanu i do terénu.

Jsi vášnivý golfista, je to po florbale tvůj největší koníček?

Golfu se věnuji přes 10 let a absolutně jsem mu propadl. Po florbalu je to určitě koníček číslo 2 a převážně v létě je to perfektní forma odreagování. Všem sportovním nadšencům doporučuji golf vyzkoušet. Nejbližší hřiště v Těšeticích je pár minut od Znojma.

Na závěr se zkusme oprostit od současné situace. Když se zasníš, jak ve tvém ideále může dopadnout letošní sezóna A-týmu?

Ideální scénář začíná brzkým návratem sportu do kalendářů. Co se týká týmu, tak bych byl rád, kdybychom se probojovali do TOP 6 po základní části a vypilovali naši hru tak, abychom byli v play-off schopni odehrát kvalitní zápasy a dokázali do haly přitáhnout fanoušky.