Poslední utkání v roce 2019 odehráli florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ. Ve speciálním vánočním utkání přivítali celek Jaroměře a 222 diváků si krom florbalového zážitku zasoutěžilo také celkem o 18 dárečků pod vánočním stromečkem.

Vánoční atmosféru ještě umocnil dobrý vstup A-týmu do utkání, když se po brankách Martina Ďurišky a Martina Polehni ujal vedení po 1. třetině 2:0!

V prostřední části kralovali oba brankáři a jediným kdo tahal míček ze sítě, byl domácí Lukáš Bauer, a to hned v 21. minutě, kdy se hosté brankou na 1:2 dostali na dostřel.

Gólové galapředstavení si oba týmy schovaly až do závěrečné části. Nejprve si vzali slovo domácí Laufeni. Ve 41. minutě vyslal nechytatelnou dělovku Martin Ďuriška a svou druhou brankou v utkání zvýšil na 3:1. O pár vteřin později se neméně pěknou střelou prezentoval také Lukáš Matoušek a domácí šli do trháku – 4:1!  Poté si hostující trenér vybral time-out a tento krok mu vyšel na jedničku. Otěže zápasu převzala Jaroměř a doslova šokovala slušně zaplněnou znojemskou halu. V rozmezí 44. a 52. minutě totiž otočila stav utkání na 4:5! Jenže to nebylo všechno! Ihned po buly mířil přesně opět Lukáš Matoušek a mohlo se začínat od nuly – 5:5! Utkání už mířilo do prodloužení, když na sebe v 58. minutě vzal všechnu zodpovědnost Petr Čihal, který vše propálil a poslat znojemské do vedení 6:5! Bouřící hala už oslavovala vánoční nadílku v podobě tří bodů, jenže Jaroměř odvolala brankáře a nestandartní situaci přetavila 21 sekund před koncem ve vyrovnání a mohlo se prodlužovat – 6:6!

V 63. minutě pak hosté sebevědomě odvolali brankáře a vystřelili si bod navíc – 6:7! Za zmínku stojí pět kanadských bodů Dominika Emlara, který se výrazně přičinil o vítězství Jaroměře.

I přes porážku stráví A-tým Vánoce na 6. příčce a po Novém roce tak bude v posledních osmi duelech hájit přímý postup do Play-Off, který zaručuje právě umístění v první šestce.

Branky: 5. Martin Ďuriška, 13. Martin Polehňa, 41. Martin Ďuriška, 42. Lukáš Matoušek, 53. Lukáš Matoušek, 58. Petr Čihal - 21. Dominik Emlar, 44. Milan Koubek, 45. Dominik Emlar, 49. Milan Koubek, 53. Patrik Rozkovec, 60. Dominik Emlar, 63. Patrik Rozkovec. Diváci: 222.

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „V dnešním zápase jsme oproti předchozím třem zápasům zlepšili hru do útoku. Bohužel za stavu 4:1 jsme přestali bránit a soupeř toho využil. Na konci jsme sahali po třech bodech a nakonec si soupeř odváží body dva. Je to škoda. Gratuluji soupeřům k vítězství.“

Komentář trenéra hostů Martina Klapky: „V dnešním zápase jsme hlavně ve třetí třetině ukázali velkou herní morálku a z nepříznivého stavu jsme dovedli zápas do remízového a nakonec vítězného konce. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům a přejeme všem krásné Vánoce."