Na úvod soutěže čeká Znojmo malé derby. Představí se totiž na půdě Gullivers Brno, se kterým sehrálo loňské čtvrtfinále Play-Off. Brněnský tým si do sezóny podržel své klíčové hráče, a jak je navíc jeho zvykem, tak se doplnil o kvalitní mladíky ze své juniorky. Znojmo i Gulliveři se již potkali v srpnovém přátelském utkání a na domácí palubovce bylo úspěšnější Znojmo. Gulliveři budou i tentokrát spoléhat na svoji nejúdernější formaci zkušeného tria Bouška – Černoch – Matula.

Utkání se dle plánu mělo hrát ve Znojmě, ale z důvodu rekonstrukce palubovky si týmy vyměnily pořadatelství, a tak se jejich první vzájemný duel odehraje v moravské metropoli. Znojemský lodivod Jan Šťastník bude i letos spoléhat na produktivního Jiřího Šrámka. Novou energii vnese do týmu navrátilec Martin Pánek a své zkušenosti přinese do týmu také Jiří Salava, který se po pauze vrací do A-týmu. První utkání je na programu v sobotu v 18:00 v Brně!

Před úvodním kolem 1. ligy jsme vyzpovídali trenéra Jana Šťastníka.

Ahoj Honzo, dlouhé období bez ligového zápasu je u konce. Jak vypadal letní režim?

Letní příprava mužů byla letos nejsložitější za celých 11 let, co se okolo mužského florbalu pohybuji. Celé léto nás trápí velké množství absencí a málokdy se nás k tréninku sešlo alespoň 15 do pole. I přesto máme za sebou pár světlých momentů, na kterých musíme v této sezóně stavět. Letos to bude o tom, že budeme hrát pravděpodobně velmi často v menším počtu hráčů, a o to více budeme muset spoléhat na mládí a na opory minulé sezóny.

Musel jsi tím pádem přehodnotit cíle a plány?

Bohužel musel. Bylo v plánu oživit v létě náš herní Playbook, ale vzhledem k tomu, že docházka velmi rotovala, tak jsme plán přehodnotili a ještě více do detailu se zaměřili na loňské principy naší hry.

Jaké jsou tedy cíle do sezóny?

Musíme do toho jít s velkou pokorou. Vzhledem ke všem už zmíněným okolnostem si jako základní výsledkový cíl dáváme postup do Play-Off. Mými nevýsledkovými cíli je dobrá obrana a rychlá a nebezpečná útočná hra, která přiláká do ochozů naše fanoušky.

Tým zaznamenal některé odchody. Které jsou pro tebe nejcitelnější?

Určitě jednoznačně odchod Jozefa Kriše. Druhou citelnou je prozatímní absence trojlístku Mašek – Kucharič – Procházka. Věřím ovšem, že se alespoň někdo z nich v brzké době k týmu připojí.

Tým se však doplnil o zajímavá jména.

Doufejme, že velkou posilou bude navrátilec z Tatranu Martin Pánek, ale také zkušený pravák Jirka Salava. To jsou pro mě dvě zkušené opory, které by nám měly výrazně pomoct. Černým koněm sestavy je pro mě mladý ostrostřelec František Blažek.

Řekli si tedy mladíci ze znojemské líhně o místo v základní sestavě?

Ano, nejblíže do sestavy má duo Sedláček – Blažek. Ovšem velmi dobře si vedli i ostatní hráči ročníku 2005, kteří přišli z dorosteneckého týmu. Bude hodně záležet na tom, zdali budeme hrát dané utkání na dvě nebo tři formace.

Bude i letos fungovat loni úspěšná spolupráce s Tatranem Střešovice?

Určitě bude. My i Tatran jsme ji hodnotili velmi pozitivně, a proto v ní budeme i nadále pokračovat. Ovšem jiné to bude v tom, že loňská známá tatranská jména nahradí spíše talentovaní mladíci rvoucí se o základní sestavu Tatranu.

Na co se v sezóně nejvíce těšíš?

Na divácky atraktivní derby s brněnskými týmy, a že jich letos bude požehnaně J. Zápasy proti Bulldogs, Gullivers a Hattricku budou jistě atraktivní pro všechny znojemské florbalové fanoušky. Tímto bych chtěl všechny fanoušky pozvat na 1. derby, které se uskuteční v rámci posledního zápasu poháru již 14. září ve zrekonstruované znojemské sportovní hale.