Oddíl florbalu TJ Znojmo LAUFEN CZ se před uzávěrkou přestupního termínu dohodl na spolupráci se superligovým Tatranem Střešovice, který několika svým oporám vyřídil střídavý start či střídavé hostování do znojemského LAUFENU! Prioritou oddílu však i nadále zůstává nasazování znojemských hráčů a případné posílení ze superligy bude záviset na vývoji situace v obou klubech.

A nejedná se o ledajaká jména! Ve znojemském dresu by se mohl objevit aktuálně nejproduktivnější hráč Livesport Superligy a účastník mistrovství světa mužů Filip Langer, nebo například Jonáš Kreysa, který je juniorským mistrem světa a na začátku letošní sezóny si připsal 11 startů ve švédské superlize v dresu Hollvikenu. Dále naše barvy mohou doplnit nadějní tatranští junioři připravující se na tuzemské mistrovství světa juniorů Matěj Havlas (37 kanadských bodů v letošním superligovém ročníku), Bohumil Piskáček, Ondřej Papoušek nebo Sebastián Rod.

Sice se jedná hned o šest jmen, ovšem k tomu, aby oblékly znojemský dres, nevede úplně jednoduchá cesta. Předně musí být restartována 1. liga mužů. Dále musíme brát v potaz, že prioritou pro všechny zmíněné hráče je boj o letošní titul v dresu Tatranu Střešovice. V případě, že by cesta Tatranu skončila ve čtvrtfinále či semifinále, je prostor pro prodloužení si sezóny právě ve znojemském dresu. Obzvláště tatranští junioři mohou využít starty v 1. lize mužů jako přípravu na MS juniorů, které se uskuteční na přelomu dubna a května.

„1. liga mužů je sice stále přerušená, ale již několikrát jsme dostali informaci z florbalového svazu, že je enormní zájem 1. ligu mužů restartovat a pokusit se ji dohrát. To by znamenalo velmi nahuštěný program, který by obsahoval každý víkend dva ligové zápasy, a to až do 6. června. Proto jsme se rozhodli neponechat nic náhodě a personálně rozšířit náš kádr. Jelikož v této zvláštní době nikdy nevíte, kdo projde předzápasovým Covid testem nebo kdo z rodinných či pracovních důvodů bude zvládat zběsilé zápasové tempo“, vysvětluje nastalou situaci iniciátor této spolupráce sportovní manažer oddílu a trenér A-týmu mužů Jan Šťastník.

Foto: Flickr Tatran Střešovice