Foto: Google disk FBC Plzeň

Utkání začal lépe Laufen, který se dostal brzy do herního tempa a brankami Davida Přibila a Tomáše Kuchariče vedl o dvě branky. Po druhé brance Znojma se ale domácí FBC oklepalo a vsítilo první branku. Hrbáček si našel prostor u levého mantinelu a trefil přesně šibenici – 1:2! O další minutu později už bylo vyrovnáno, když oživlí domácí florbalisté předvedli pohlednou kombinaci a Tomášek vyrovnal na 2:2. První část tak skončila zaslouženou remízou.

Ve 2. třetině se jelo jako přes kopírák s tím, že první polovina dvacetiminutovky patřila domácí Plzni. Brzy po přestávce předvedl pěknou individuální akci domácí Malhocký a Plzeň poprvé vedla. Ve 26. navíc přišla další branka na 4:2 a s Laufeny to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Znojemskou vlajku ale zvedl po půli utkání kapitán Jiří Šrámek a dodal tím svému týmu potřebnou motivaci – 4:3. Povedenou část třetiny navíc podtrhl svojí brankou František Blažek, který vyrovnal na 4:4!

Komplikací pro třetí třetinu byly zranění Tomáše Kuchariče a Martina Ďurišky, a tak Znojmo dohrávalo utkání pouze v 9 hráčích. Toho dokázali domácí florbalisté využít a jedinou brankou utkání rozhodnout. V samém závěru ještě Laufeni sahali po vyrovnání, ale šance zůstaly nevyužity. A-tým zuby nehty drží 10. příčku, ale tabulka pod nimi i před nimi je nevyzpytatelně vyrovnaná. V příští kole se znojemští představí na půdě Chomutova.

17. kolo: FBC Plzeň – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)

Branky: 13. Vít Hrbáček, 14. Josef Tomášek, 22. Michal Antonín Malhocký, 26. Filip Nový, 51. Vojtěch Panuška - 5. David Přibil, 8. Tomáš Kucharič, 32. Jiří Šrámek, 36. František Blažek. Diváci: 126.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Jan Hándl

Hráč utkání za tým FBC Plzeň: Vítek Vyčíchlo

Rozhovory po utkání:

Následující utkání A-týmu:

sobota 10. prosince: DDQ Florbal Chomutov – TJ Znojmo LAUFEN CZ (17:00)